kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Očima developera: Budoucnost prodeje bytů patří virtuální realitě

Očima developera: Budoucnost prodeje bytů patří virtuální realitě

Petr Beneš
Foto: Geosan Development
Výběr nového bytu není jednoduchý proces a ovlivňuje ho celá řada faktorů – lokalita, dispoziční řešení či kvalita provedení. Za běžných okolností by lidé byli vedeni i vlastními emocemi či pocitem, který si s novým místem spojí, nicméně to není realitou dneška. Většina současných prodejů se uskuteční ještě ve fázi, kdy se projekt ani nezačal stavět. Co tedy může lidem pomoci v jejich rozhodování, anebo toto rozhodnutí ještě urychlit? Nahraďte klientům zážitek, který jim v celém procesu významně chybí. A zde vstupuje na scénu virtuální realita, která již natolik pokročila, že dokáže zastoupit nejen standardní prohlídku bytu, ale nabízí mnohem víc.

K virtuální prezentaci bytů se již někteří developeři uchýlili, jiní jej zvažují. Nejvíce se využívají 3D brýle. Existují ale i aplikace, které zájemcům umožní sledovat prohlídku bytu přímo na obrazovce chytré televize. Tyto funkce jsou obvykle dostupné v showroomu s průvodcem, anebo ve zjednodušené formě on-line přímo z domova.

Zážitek ve virtuálním světě

Virtuální prohlídka umožňuje vidět a zakusit většinu aspektů, které skýtá reálná návštěva bytu. Samozřejmostí je procházení se mezi pokoji, nicméně vstoupit můžete i na balkon či terasu a rozhlédnout se po okolí. Výhodou je, že tuto prohlídku nijak neovlivní denní doba, protože tu lze dopředu nastavit. Klient nemusí kvůli prohlídce pospíchat z práce či si brát dovolenou. I v pozdním odpoledni může zažít, v jaké intenzitě a kam mu v bytě bude svítit slunce během dne. Podle svých preferencí si poté může vybrat
orientaci bytu v projektu, anebo si již ve vybraném bytě ujasnit, kam by se mu při zařizování hodila ložnice, pracovna či obývací pokoj.

Vítanou možností je také výběr z nabízených standardů. Ne každý má dobrou představivost. Z naší zkušenosti vyplývá, že řada lidí ocení, když si ve virtuální realitě může vyzkoušet různé barevné kombinace i vzory – ať už jde o obklady, dekory podlah, či barvy stěn. Další přidanou hodnotou jsou přímo zanesené detailní informace o použitých materiálech a vlastnostech navolených variant. Testovat lze i umístění různých částí nábytku.

Procházka po okolí

Digitální dvojče mají i celé domy. S takovým virtuálním modelem lze různě manipulovat, například ho otáčet podle světových stran a vyhlížet do okolí. Prohlédnout si tak lze občanskou vybavenost, která je jasně vyznačena ve virtuální mapě, ale i okolní zástavbu či přírodní scenerii.

Trh táhnou nové technologie, které se rychle vyvíjí. V budoucnosti bude vybavení pro virtuální realitu běžnou součástí domácností a klient bude moci absolvovat plnohodnotnou prohlídku nového bytu z pohodlí vlastního domova. Zde si také nakonfiguruje různé standardy, provede dostupné dispoziční úpravy a připraví preferovaný interiér. Případné dotazy probere s prodejcem on-line, stejně jako provede následnou rezervaci. To vše je otázkou budoucnosti, do které ovšem rychle směřujeme.

Petr Beneš

Kariéru v realitní branži zahájil v roce 1996 v realitně-poradenské společnosti JLL. V roce 2017 byl jmenován jednatelem a ředitelem společnosti Geosan Development, jejímž hlavním záměrem je realizovat nové bydlení v atraktivních lokalitách s důrazem na kvalitní životní styl bez kompromisů.

Autor: Petr Beneš, ředitel společnosti Geosan Development

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky