kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Pergmanetka Apartments

Pergmanetka Apartments

Foto: 2MKZ

V horské lokalitě uprostřed obce Vítkovice v Krkonoších vzniká z původní horské chalupy Pergamentka nový moderní objekt s výhledem na severní svah sjezdovky Aldrov. Pergamentka Apartments, jejíž předpokládané dokončení je ve čtvrtém čtvrtletí 2024, bude obsahovat 20 elegantních apartmánů.

Krkonoše byly, jsou a vždy budou vyhledávanou rekreační lokalitou. V 80. letech ROH posílala v zimě i v létě rekreovat skupiny zaměstnanců na společenské zájezdy, děti jezdily na horské pionýrské tábory a lidé navštěvovali své příbuzné, kamarády nebo se na hory vraceli za čerstvým vzduchem a turistickými možnostmi.

Na tuto myšlenku a tradici navazuje i rodinná firma 2MKZ, která v horské oblasti rekonstruuje a připravuje další zajímavé projekty. V dnešní zrychlené době jsou horský vzduch a slunce jednou z nepostradatelných ingrediencí, které přispívají k duševnímu zdraví člověka. České hory tento luxus nabízí. Užívat si ho budou moci třeba majitelé nově zrekonstruovaných či opravených nemovitostí, jako například apartmánů v projektu Pergamentka Apartments.

Foto: 2MKZ

Pro sportovce i turisty

Obec Vítkovice se nachází v Krkonošském národním parku, jen několik kilometrů od Jilemnice. Samotný objekt Pergamentka Apartments leží v pěší vzdálenosti od Skiareálu Aldrov a snowparku Jizerka (jednoho z největších snowparků v Česku). Lokalita je zajímavá také pro snadný přístup k turistickým, běžkařským a cyklistickým trasám. Bydlení v tomto místě proto ocení jak lidé s aktivní přístupem k životu, tak ti, kteří vyhledávají klid přírody. Turistické trasy vedou k pramenu Labe, mohyle Hanče a Vrbaty, Pančavským vodopádům nebo na horu Medvědín.

Velmi dobře dostupná jsou lyžařská střediska Rokytnice nad Jizerou, Harrachov a také Špindlerův Mlýn. Obec Vítkovice a její Sportovní klub hraběte Jana Harracha nabízí mnoho aktivit pro malé i velké. Děti ocení každoroční příjezd Krakonoše, dětský den, maškarní karneval a Vítkovickou pouť.

Pohodlné apartmány

Celý objekt Pergamentka Apartments je umístěn na jižním svahu uprostřed horské vesnice. Dvacet elegantních apartmánů o dispozicích 1+kk a 2+kk a plochách od 40 do 68 m2 jsou navrženy tak, aby jejich obyvatelé měli výhled na lyžařskou sjezdovku. Velká hliníková okna směřující na jih zajišťují prosvětlení každého koutu.

Horní apartmány se pyšní mezonetovou dispozicí a střešními okny. Dolní apartmány se mohou pochlubit velkými francouzskými okny a vlastními předzahrádkami. Všechny jednotky mají zvětšené koupelny a budoucí majitelé si je mohou doplnit o moderní infrasauny. Infrasaunu ocení každý, kdo vyhledává aktivní pohyb a po dni stráveném v kopcích si rád dopřeje chvíli večerní relaxace. K apartmánům patří také komfortní parkování u objektu.  

Foto: 2MKZ

Krkonošský ráz

Ladné propojení přírodního odstínu dřeva a tmavě šedého kamenného obkladu dokresluje typický horský architektonický ráz. Blízko se nachází mnoho dalších objektů s kamenným obkladem, a Pergamentka Apartments proto ideálně zapadá do okolního prostředí.

K horským developerským projektům neodmyslitelně patří i kvalitní standardní vybavení. Pergamentku ozdobí kvalitní velkoformátové obklady a dlažby navržené v přírodních barevných odstínech, podlahové topení, hliníková antracitová okna a kvalitní zařizovací předměty. Developer 2MKZ nabízí také budoucím majitelům vybavení apartmánů, které si mohou vybrat z návrhů designů, a developer zařídí kompletní realizaci ještě před převzetím.

Výstavba v CHKO

Rekonstrukce a výstavba v chráněných oblastech mohou mít několik pozitivních vlivů. Za prvé umožňují zachování historických a kulturních hodnot, protože obnovují staré budovy a struktury. Dále mohou podporovat udržitelný rozvoj a zachování přírodních ekosystémů, pokud jsou provedeny s ohledem na ochranu přírody. Navíc mohou přinášet ekonomický prospěch místním komunitám a vytvářet pracovní příležitosti. Klíčové však je, aby rekonstrukce a výstavba probíhaly v souladu s přísnými regulacemi a směrnicemi ochrany chráněných oblastí, aby se minimalizovaly negativní dopady na životní prostředí a kulturní hodnoty.

Developer 2MKZ, který se zaměřuje hlavně na výstavbu v CHKO, si klade za cíl poskytnout kvalitní produkt na zajímavém místě a zároveň být šetrný k životnímu prostředí. Rodinná společnost 2MKZ  v loňské roce dokončila horský projekt Yasmin Apartments ve Vítkovicích v Krkonoších, tento rok realizují projekt Víchovská vyhlídka ve Víchovské Lhotě a Pergamentka Apartments, který byl nominován do soutěže Realitní projekt roku 2023. Zároveň má developer zainvestováno na Chorvatském pobřeží, kde připravuje nové rekreační projekty.

www.pergamentka-apartments.cz

Fotografie a text: 2MKZ

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky