kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Pergola jako součást moderní architektury –propojení s okolím a vytvoření harmonického prostoru

Pergola jako součást moderní architektury –propojení s okolím a vytvoření harmonického prostoru

Zdroj: Aluprof

Pergola je architektonický prvek, který byl znám již ve starém Egyptu. I přes své historické kořeny dokonale ladí s potřebami moderní architektury nejvyšší úrovně.

 Pergola – hybridní spojení otevřeného a uzavřeného prostoru

21. století nás naučilo spojovat zdánlivě se vylučující věci. „Work-life balance“ umožňuje spojit osobní život s prací, která mnoha lidem ukázala svou „hybridní“ tvář, když bylo možné pracovat z domova. Pergola je také hybridní řešení svého druhu. Jedná se o prostor, který je otevřený i uzavřený zároveň. Může tvořit součást domu, nebo může být od něho fyzicky oddělena a navazovat na něj pouze tvary a barevností.

 Sladit pergolu s architekturou domu je možné volbou barevného řešení podle otvorových výplní. Pergola MB-OPENSKY 120 Aluprof je dostupná ve 12 barvách palety RAL, díky čemuž lze její vzhled snadno sladit s fasádou domu.

 „U navrhování pergol jsme chtěli, aby se mohly harmonicky propojit s okolím. Velký důraz jsme kladli nejenom na stabilitu a komfort, ale také na estetické vlastnosti. Spoje profilů jsou prakticky neviditelné a veškeré doplňky jsou řešeny tak, aby pergola vypadala jako homogenní konstrukce navazující na dům,“ vysvětluje Tomáš Buček, projektový manažer společnosti Aluprof System Czech s.r.o.

Pergola OpenSky 120

 

Moderní terasové pergoly

Střecha sestávající z pohyblivých lamel, které lze sklopit pod úhlem 0 až 135° a jsou utěsněné doplňkovým těsněním, je řešení, které umožňuje využívat tento prostor i za deštivých dnů.

 Použité boční clony chrání před větrem a deštěm, a když nejsou potřeba, stačí je složit nebo shrnout.  Třešničkou na dortu jsou namontované systémy osvětlení nebo možnost opticky prodloužit dům díky přisazené pergole s integrovanou konzolou pro zateplení stěny.

 Hliníkové pergoly jsou také ekologickým řešením, na což se ve stavebnictví klade stále větší důraz. Uvědomělí zákazníci jejich význam oceňují stále více. Hliník je plně recyklovatelný materiál, který je využíván v cirkulární ekonomice.

Pergola OpenSky 120

Ještě více světla – minimalistický luxus panoramatických prosklených ploch

 Na trhu pozorujeme stále větší poptávku po konstrukčních prvcích, které zajišťují lepší přístup k přirozenému světlu v interiérech. Reakcí na tyto požadavky jsou panoramatická okna a dveře, které se v posledních letech staly synonymem moderních a luxusních architektonických řešení.

Příkladem takového řešení jsou posuvné dveře MB-Skyline Type-    R, u nichž byla v poslední době zavedena dvě nová řešení: minimalistická úchytka (jednostranná, oboustranná, se zámkem nebo bez) a fixní sloupek (u dvoukřídlých oken jej lze použít k realizaci fixních částí). Díky nim lze dosáhnout modernějšího a estetičtějšího efektu. Obě tato řešení umožňují realizaci skleněných, ultra minimalistických fasád s pohyblivými dveřmi.

MB-Skyline Type-    R

Let’s build a better future

Hliníkové pergoly jsou kombinací funkčnosti a estetiky.  Jsou optimální pro využití v moderním stavebnictví a díky své univerzálnosti se dokonale osvědčí u realizací, jako je např. zastřešení terasy nebo patia, estetický vchod nebo venkovní jídelna.

Autor: Aluprof

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky