kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Průmyslový development může být udržitelný, ukazuje CTP

Průmyslový development může být udržitelný, ukazuje CTP

hala
Foto: CTP
Udržitelnost se stala nedílnou součástí podnikání a své prioritní místo si našla i v oblasti průmyslového developmentu. Její význam si uvědomují jak developeři, tak i klienti. Těmi jsou velmi často společnosti, které mají ESG závazky zabudované ve své obchodní strategii. K jejich plnění je však zapotřebí i odpovědný přístup ze strany dodavatelů včetně developerů. Nejudržitelnějším developerem průmyslových parků v České republice je společnost CTP, která je vlastníkem nejekologičtější haly v republice. A developer míří stále výš.

CTP se věnuje výstavbě a správě vysoce udržitelných průmyslových a kancelářských parků po celé republice. Aktuálním příkladem je CTPark Prague West, který se nachází v lukrativní oblasti u hlavního města, kde panuje silná poptávka po moderních a udržitelných prostorech. Právě zde developer vybudoval nejudržitelnější halu v České republice, která je držitelem rekordního skóre 92,1 % certifikace BREEAM New Construction na úrovni Outstanding. Zázemí zde našla společnost Rhenus Logistics.

Výstavba pod ekologickým drobnohledem

Výstavba haly proběhla za přísných ekologických opatření a po celou dobu zde probíhal biologický dozor, který dohlížel na ochranu okolní přírody. CTP si pečlivě vybírá každého dodavatele a stejně tak i materiály, které pro stavby využívá. Zjišťuje jejich původ a ptá se na Environmentální prohlášení o produktech (EPD), které informuje o dopadu výrobku či služby na životní prostředí. Při budování haly developer pracoval s certifikovanými a recyklovanými materiály z místa stavby i okolí, díky kterým mohla být například většina štěrku nahrazena betonovým recyklátem.

hmyzí hotel
Foto: CTP

Chytré technologie spoří energie

Důraz na udržitelnost není kladen jen na proces výstavby, ale i na následný provoz budovy. Nejekologičtější hala je vybavena celou sérií inovativních řešení, která přispívají k její energetické úspornosti. Ve vnitřních prostorech najdete zónová osvětlení, která umožňují osvětlit si pouze své pracovní místo a nerozsvěcet celou kancelář. Nachází se zde čidla pro efektivní vytápění a chlazení, díky čemuž nedochází ke zbytečným energetickým ztrátám. Regulaci teploty společně s cirkulací vzduchu zajišťuje v budově systém Free Cooling, který přes speciální otvory pomáhá budovu chladit v teplé dny. Budova je vybavena energeticky úspornými zařízeními s nízkou spotřebou vody, podzemními retenčními nádržemi pro práci s dešťovou vodou, bezvodými pisoáry či systémem Aquastop, který zamezuje plýtvání vodou. 

Průmyslový park budoucnosti

Prémiové a udržitelné zázemí u Prahy nabízí developer také v CTParku Prague North, kde současně vznikají dvě nové haly aspirující na ještě vyšší certifikaci BREEAM. Svým skóre se postaví do čela nejen nejekologičtějších hal v České republice, ale i na světě. Po jejich dokončení půjde o nejudržitelnější park střední a východní Evropy. Průmyslový park budoucnosti nabídne kvalitní prostory třídy A s celou řadou nejmodernějších technologických prvků, komunitní zázemí pro zaměstnance, volnočasové aktivity a mnoho dalšího. Větší z nových vysoce udržitelných hal o rozloze 32 000 m2 je nyní ve fázi dokončování, druhá hala s 20 000 m2 bude dokončena v srpnu 2023.

hala
Foto: CTP

Zelená ocel pro zelenou halu

Nové haly jsou budovány tak, aby dosáhly uhlíkové neutrality. Jedněmi z prvků, které k tomu přispěly, jsou například trapézové plechy z tzv. zelené oceli XCarb, kterými byla osazena celá plocha střechy nové haly v CTParku Prague North s rozlohou 32 000 m2. Výrobcem tohoto inovativního prvku je společnost ArcelorMittal, která využívá primárně obnovitelné zdroje a minimalizuje spotřebu fosilních paliv. Právě díky tomu se redukuje vznik CO2. V případě nové haly došlo k ušetření 835 tun CO2.

Péče o přírodu i za hranicemi CTParků

Součástí průmyslových i kancelářských parků CTP je bohatá zeleň s pestrou výsadbou lokálních druhů rostlin a stromů a zázemím pro zdejší živočichy. V parcích tak můžete nalézt ještěrkoviště, broukoviště, budky pro ptáky či jezírka. Svou péči o přírodu směřuje developer i mimo území svých parků, v jeho vlastnictví se nachází i 570 hektarů lesů na území České republiky, o které se pravidelně stará a pomáhá jim navracet místní biodiverzitu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky