kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Skupina FIPOX nabízí rychlé řešení pro odblokování výplat věřitelů Sberbank v hodnotě 57 miliard korun

Skupina FIPOX nabízí rychlé řešení pro odblokování výplat věřitelů Sberbank v hodnotě 57 miliard korun

Tomáš Vavřík, výkonný ředitel FIPOX

Věřitelé Sberbank CZ, a.s. by přece jen mohli získat své finanční prostředky ještě do konce letošního roku.  Skupina FIPOX nabídla jedinému z věřitelů, který se proti plánovanému vyplacení podstatné části pohledávek v polovině prosince odvolal, odkoupení jeho pohledávky v hodnotě 100 %. Cílem skupiny je okamžité stažení odvolání a odblokování celého procesu výplaty 57 miliard korun vůči 15 300 věřitelům.

„Od února 2022, kdy Česká národní banka podnikla kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, a.s., jsme se ocitli všichni na jedné lodi – ať už fyzické osoby, podnikatelé, firmy, města nebo kraje. Nyní po téměř dvou letech čekání mělo konečně dojít k vyřešení celé situace a stejně jako ostatní věřitelé jsme počítali s vrácením podstatné části finančních prostředků na konci tohoto roku,“ popisuje situaci Tomáš Vavřík, výkonný ředitel skupiny FIPOX.

„Přijde nám zcela nefér, aby si jeden z věřitelů z nejasných důvodů bral více jak 15 300 věřitelů jako rukojmí a odsouval tím zahájení výplaty všem zbývajícím věřitelům na neurčito. Proto jsme se rozhodli, že nabídneme dané společnosti to, co veřejně proklamuje jako svůj požadavek, tzn. 100% pokrytí jejich pohledávky  ve výši 27 milionů Kč. Současná taktika tohoto věřitele se nám jeví jako čistě účelová a šikanující tisíce subjektů,” dále upřesňuje Vavřík. 

Pohledávka společnosti ze skupiny FIPOX u Sberbank CZ, a.s. činí 60 milionů korun, což je marginální částka oproti celkové hodnotě aktiv skupiny FIPOX. „Takové účelové chování se neslučuje s hodnotami, na kterých stavíme a kterými se řídíme. Proto jsme se také rozhodli učinit nabídku na odkoupení pohledávky a pomoci tak tisícům věřitelů, kteří by svou výplatu mohli obdržet ještě letos. Chápeme, že je to investice za ostatní, ale máme k dispozici dostatek volných finančních prostředků k úhradě úplaty za postoupení. Po akvizici pohledávky vezmeme odvolání okamžitě zpět. Reakci na naší nabídku jsme prozatím ještě nedostali,“ doplňuje Vavřík.

O SKUPINĚ FIPOX

Skupina FIPOX zastřešuje firmy z oblasti developmentu, stavebnictví a energetiky, které ve svých oblastech přicházejí s inovativními řešeními a přesahem, a to jak na poli společenském, tak environmentálním. Cílem FIPOXu je, aby jeho jednotlivé společnosti měly lepší zázemí a podporu pro svůj další rozvoj.

Součástí skupiny FIPOX je kromě developerské společnosti DOMOPLAN i technologicko-stavební koncern THIERRA, specialista na lehké obvodové pláště ALGLAS, projekční kancelář QPD, developer a správce holiday resortů MyResorts, specialista na obnovitelnou energetiku a energetickou správu chytrých domácností CEF – Clean Energy Fund a společnostIDA.

Hodnota realizovaných investic skupinou FIPOX přesahuje 13 miliard Kč. S účastí ve 12 společnostech působí v 5 zemích a má 16 aktivních investic. Na trhu se pohybuje již více jak 14 let.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky