kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Sousedé.cz boří zastaralý způsob správy společenství vlastníků jednotek, sází na digitalizaci

Sousedé.cz boří zastaralý způsob správy společenství vlastníků jednotek, sází na digitalizaci

Zdroj/foto: Se souhlasem sousede.cz
V České republice je více než 1,5 miliónu bytů, které spravuje více jak 65 tisíc společenství vlastníků jednotek (SVJ). Problematika správy bytů se tedy týká značného počtu lidí bydlících nebo vlastnících byty v bytových domech, kteří musí prostřednictvím svých výborů řešit vše – od financí, přes organizování schůzí, až po výměnu žárovek na chodbách. Vesměs ale spravují a organizují veškerou agendu postaru – papírovou formou, telefonicky nebo e-mailem.

Být členem výboru nebo předsedou SVJ je často nevděčná role. Každý dům má svá specifika i strukturu vlastníků. Problematiku fungování SVJ výstižně paroduje nedávná komedie Jiřího Havelky – Vlastníci, kde se výbor idealisticky snaží zachránit společný dům na schůzi vlastníků. V mnoha případech majitel byt jen pronajímá a sám bydlí někde jindeTento jev je čím dál tím častější a pandemie koronaviru ho jen posilní. Poptávka po novostavbách na českém trhu stále převyšuje nabídku a byty jsou vnímány jako bezpečné aktivum, které si uchovává hodnotu i v dobách krize.

Svolat usnášeníschopné shromáždění členů a odhlasovat témata alespoň jednou ročně, stálo mnoho úsilí i před pandemií. Období nouzového stavu a nemožnost provést fyzické prezenční hlasování, jen potvrdilo důležitost digitalizace v oblasti správy bytových domů, a to jak pro výbory a vlastníky bytových jednotek, tak pro správní a developerské společnosti.  

Zdroj/foto: Se souhlasem sousede.cz

Digitalizace takzvaného hlasování per rollam (listinné hlasování mimo schůze) je jedna z funkcí, která v budoucnu radikálně zjednoduší a zlevní účast na spravování majetku bytových domů. Majitelé bytů už nyní hlasují přes portál sousedé.cz odkudkoliv a kdykoliv za zlomek nákladů.

Online distribuce ročního vyúčtování a jiné důležité dokumentace se zpětným potvrzením o přijetí znamená obrovskou časovou, ale i finanční úsporu pro správní firmy. U velkých správců znamená úspora i několik set tisíc korun při každé distribuci.  

Sousedé.cz chtějí z pasivního seznamu vlastníků, vytvořit aktivní komunitu, lépe spravující svůj majetek. Proto nezůstali jen u desktopového řešení, ale nabízí i mobilní aplikaci, kde jak správní firma, výbor, tak vlastníci mají komunikaci v domě doslova v kapse. 

“Hlavním cílem je propojení komunikace mezi majiteli bytů, výborem a správcem domu s cílem udělat ji co nejjednodušší a kdykoli dosažitelnou,” říká Zlata Botero Vašková, jednatelka Sousedé.cz, a dodává: “Tuto službu již dnes využívá více než 1 650 registrovaných SVJ/BD.”

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky