kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Společnost JRD zveřejnila Výzvu za zdravé bydlení

Společnost JRD zveřejnila Výzvu za zdravé bydlení

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti JRD
Společnost JRD, lídr v oboru zdravého a šetrného bydlení, zveřejnila Výzvu za zdravé bydlení pro zájemce z řad firem i jednotlivců, kteří rovněž vnímají důležitost výstavby zdravých domovů. Výzva navazuje na loňskou kampaň developera na podporu zdravého vnitřního prostředí v budovách.

JRD plánuje sdílet s jejími signatáři, mezi něž se ihned zařadila např. společnost Saint-Gobain, své know-how prostřednictvím webinářů o principech kvalitního bydlení a efektivní aplikaci moderních technologií. První se chystá začátkem letošního léta. Cílem této iniciativy je šířit osvětu o významu zdravého mikroklimatu v interiérech a motivovat k rychlejšímu rozvoji udržitelného stavebnictví. Podle analýz Evropské unie totiž jen na budovy připadá přibližně 40 % spotřeby energie a 36 % emisí skleníkových plynů. Ze stavebnictví navíc v České republice pocházejí až dvě třetiny všech odpadů.

Kvůli masivnímu zateplování, které nebylo podpořeno optimálně řešeným větráním, se lidé téměř hermeticky uzavřeli do svých domovů: a to zvláště nyní, v době nutnosti práce na home office a distanční výuky. Již před pandemií lidé v interiérech trávili až 90 % času, dnes to bude ještě více. Navíc nelze předpokládat, že by v budoucnu přestal být o práci z domova zájem. Firmy i zaměstnanci ji budou využívat mnohem častěji. Rozšíření tohoto trendu s sebou ovšem nepřináší jen pozitiva, naopak může mít velmi negativní dopad na lidské psychické a fyzické zdraví. Nové moderní kanceláře totiž už mívají, na rozdíl od většiny rezidenčních budov, kvalitní vnitřní prostředí uzpůsobené dlouhému pobytu zaměstnanců v uzavřených prostorách. Právě domácnost je proto místem, kde se dnes člověk nejčastěji setká s příznaky tzv. syndromu nezdravých budov – tedy s řadou fyzických a psychických obtíží, které mohou přerůst až v chronické zdravotní problémy (od únavy, bolestí hlavy, pálení očí, vysušených sliznic po silné alergie či astma).

Naše iniciativa proto klade důraz na to, aby si co nejvíce firem i jednotlivců uvědomilo pravý význam udržitelné výstavby budov se zdravým mikroklimatem. Přímým zapojením signatářů výzvy, kteří využijí naše know-how v praxi, chceme vyvolat odezvu v celé společnosti. Přáli bychom si, aby se do roku 2030 stavělo alespoň o 50 % více energeticky pasivních bytů/domů se zdravým vnitřním prostředím než nyní a aby byla česká legislativa všeobecně vnímavější ke zdravé výstavbě. Bez čerstvého vzduchu, dobrého osvětlení, akustického a tepelného komfortu a dostatku zeleně nemůžeme mít opravdu zdravé domovy, kde se nám bude dobře bydlet. Bez využití recyklovaných a recyklovatelných materiálů a moderních technologií však nebude zdravé ani naše životní prostředí. Tedy to, co zde zanecháváme pro budoucí generace. A proto stavme zdravě a udržitelně, recyklujme odpad, vysazujme zeleň, podporujme místní biodiverzitu. Je to jen na nás, materiály a technologie nám to dnes již umožňují,“ vyzývá Jan Řežáb, majitel JRD.

Provoz domů se špatným vnitřním prostředím bývá neúsporný a neekologický. Podle analýz Evropské unie připadá jen na budovy přibližně 40 % spotřeby energie a 36 % emisí skleníkových plynů v rámci celého společenství. Rozvojem udržitelné výstavby domů a bytů s kvalitním mikroklimatem se proto ulehčí nejen zdraví jejich obyvatel, ale také životnímu prostředí, energetické síti a domácím rozpočtům. Jan Řežáb k tomu dodává: „Jarní pandemická uzávěra celých států nám ukázala, jak výrazně lidská činnost ovlivňuje životní prostředí. Jeho ozdravení se však velmi rychle vrátilo k normálu. Ani v dnešní složité době bychom proto neměli zapomínat na pravý význam udržitelného stavebnictví a jeho pozitivní dopady na celou společnost. Pokud sdílíte stejné přesvědčení jako my, budeme rádi, když se připojíte k naší Výzvě.“ Bližší informace o Výzvě za zdravé bydlení zájemci najdou na webu https://www.jrd.cz/cs/vyzva-za-zdrave-bydleni.html. První online webinář JRD chystá již na začátku léta.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky