kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Stavební spoření i spořicí účty prohrávají s investováním do firem

Stavební spoření i spořicí účty prohrávají s investováním do firem

graf
Foto: Unsplash
Základní poučka v investování zní, že čím vyšší zhodnocení, tím vyšší riziko. Platí to ale i opačně. U spořicích účtů a stavebního spoření téměř neriskujete, ale tomu odpovídají i nízké výnosy. Jak tedy ochránit své peníze před inflací?

Největším lákadlem na stavebním spoření jsou státní příspěvky. Ty v současnosti činí deset procent z vložené částky za rok, ale maximálně 2 000 korun ročně. Nejvíce se tak stavební spoření vyplatí při vkladu 20 000 korun ročně alespoň po dobu šesti let, což je minimální doba pro nárok na státní podporu. Roční výnos vložených prostředků odpovídá 5,2 procenta, což není zrovna ohromující číslo. Navíc vláda uvažuje o omezení státních příspěvků.

Alternativou může být spořicí účet. Některé mají momentálně vyšší výnos než stavební spoření. Nicméně se dá čekat, že úrokové sazby České národní banky v příštích šesti letech klesnou a s nimi i úročení spořicích účtů.

graf
Foto: Fingood

Vítězem jsou investice

Lidé, kteří přemýšlejí o svých financích, pravidelně si odkládají část příjmu stranou a chtějí své úspory efektivně chránit před inflací, využívají místo spoření investiční nástroje.

„Stále více drobných investorů do svých portfolií zařazuje crowdfundingové investice do českých firem,“ říká Vít Endler ze společnosti Fingood.cz, která tyto investice pro klienty zprostředkovává. Crowdfundingové investice fungují tak, že se lidé na investiční platformě poskládají na úvěr prověřené firmy a výnosem jsou úroky z poskytnutého úvěru.

Firmy peníze používají na svůj rozvoj, stavbu nové pobočky nebo typicky na developerské projekty. Sítem analytiků projdou jen ty nejkvalitnější. Posuzuje se historie firmy, finanční zdraví i byznys plán.

graf
Foto: Fingood

Crowdfunding poráží spoření

Crowdfundingové investice poskytují výrazně vyšší výnos než spoření. Při průměrné investici 1700 korun měsíčně, průměrném ročním zhodnocením deset procent (posledních patnáct investičních příležitostí na platformě vynášelo dvanáct procent) a pravidelném reinvestování výnosů budete mít za šest let 166 000 korun. To je o více než 20 000 korun vyšší suma než u stavebního spoření za stejnou dobu při stejné investované částce.

graf
Foto: Fingood

„Nejzajímavější na crowdfundingových investicích je, že investovat může každý. I s tisícovkou se dostanete k investicím do milionových developerských projektů se zajímavých zhodnocením,“ dodává Vít Endler z Fingood.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky