kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Trikaya promění brownfield v Brně na udržitelnou čtvrť budoucnosti

Trikaya promění brownfield v Brně na udržitelnou čtvrť budoucnosti

domy
Foto: Trikaya
Už letos začne v brněnské lokalitě Maloměřic a Obřan, v místě bývalé továrny Ergon, vznikat nová Čtvrť Pod Hády. Jeden z největších developerských projektů v Brně nabídne v několika etapách více než tisíc šetrných bytů v bytových domech a viladomech.

Rozsáhlý projekt realitní skupiny Trikaya má ambici stát se ukázkovou modrozelenou čtvrtí, která šetří energie i životní prostředí. Při samotné výstavbě se využije část recyklovatelných materiálů z původního průmyslového areálu a díky inovativním moderním technologiím bude budoucí provoz čtvrti udržitelný a umožní úsporné hospodaření s dešťovou vodou.

Střechy budov a jejich okolí doplní spousta zeleně pro zadržení vody v krajině. Jednotlivé domy budou osazeny fotovoltaickými panely a chybět nebudou ani nabíjecí stanice pro elektromobily či energeticky nenáročné osvětlení.

domy
Foto: Trikaya

V objetí přírody – s městem na dosah

Projekt je charakteristický také svým jedinečným umístěním v těsné blízkosti lesa a Růženina lomu, jen pár kroků od národní přírodní rezervace Hádecká planinka, která je součástí chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Odtud se otevírají unikátní výhledy na celé Brno. Do centra města se přitom dá autem dojet za patnáct minut a městskou hromadnou dopravou cesta trvá do půl hodiny.

Za kvalitu ručí hvězdní architekti

Podoba plánované čtvrti vyšla z pera architektonického dua Kuba & Pilař, které obdrželo prestižní ocenění Architekt roku 2022, a architektonického studia Makovský & partneři. Prostorné střešní zahrady s vyhlídkami a zelená prostranství vzniknou podle návrhu ateliéru Flera oceňovaného krajinného architekta Ferdinanda Lefflera.

Čtvrť postupně doplní centrální náměstí pro setkávání a kulturní události nebo trhy, mateřská škola s dětským hřištěm, prostory pro komunitní akce, bydlení pro seniory nebo park s workoutovým hřištěm.

Spuštění prodeje bytů v rámci první etapy je plánováno krátce po zahájení výstavby v průběhu letošního roku. Nové bydlení z úvodní fáze bude připraveno k nastěhování přibližně ve druhé polovině roku 2025.

Sledujte s námi příběh nově vznikající čtvrti na www.hady.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky