kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » V srdci Českého lesa se na jaře otevře nový wellness resort

V srdci Českého lesa se na jaře otevře nový wellness resort

Resort Český les
Foto: Resort Český les
Blahodárný klid hlubokých lesů chodského pohraničí si bude od letošního jara možné vychutnat ve společnosti kreací šéfkuchaře Martina Šilinga a se skvělým drinkem v ruce v designovém hotelovém zázemí. V Železné u Smolova, v srdci chráněné krajinné oblasti Český les, se koncem dubna otevírá nový ambiciózní wellness hotel – Resort Český les.

Resort Český les vzniká radikální rekonstrukcí dvou dlouho nevyužívaných budov – někdejší prvorepublikové školy a původních vojenských kasáren. V areálu uprostřed panenských lesů na česko-německé hranici bude k dispozici celkem 52 prostorných boutique studií a pokojů, gourmet restaurace, bar, konferenční prostory a wellness se saunou, párou, solnou stěnou a sofistikovanými masážními terapiemi.

Design vzdušných pokojů, pod nímž je podepsáno studio Konceptual, čerpá inspiraci z charakteru dechberoucí okolní přírody lesů pod Čerchovem a myšlenky k vytvoření ideálního prostředí pro ničím nerušenou relaxaci. Definuje jej spojení masivního dřeva, kovu a skla, minimalistické linie a neutrální barevná paleta. Zvláštní pozornost je v celém areálu věnována panoramatickým výhledům do zeleně.

Martin Šiling vaří Český les

Gastronomickým srdcem Resortu Český les je stylová restaurace Hvozd v čele se šéfkuchařem Martinem Šilingem, kterého foodies mohou znát ze špičkových fine dining podniků V Zátiší nebo Kampa Park. Jeho menu čerpá z darů chodských lesů, vlastní bylinkové zahrádky a rybníka Železný nebo z poctivé produkce regionálních farmářů.

Designově zařízený interiér restaurace s detaily motivů fauny Českého lesa plynule přechází ve venkovní terasu, kde si hosté užijí speciality z grilu OFYR. Kulinářské portfolio Hvozdu doplňuje kreativní bar Kotelna s mixologickým menu, excelentní selekcí vín a nabídkou ciderů z Kolowratových sadů. 

Pauza od všednosti

V okolí Resortu Český les se nachází na 270 kilometrů cyklostezek, nespočet běžkařských a turistických tras. Domažlice jsou vzdálené jen třicet kilometrů od hotelu. Majitelé resortu chtějí využít meditativního klidu okolních lesů také jako scény pro jógové víkendy. Kraj protkaný staletými poutními stezkami a dávnými obchodními trasami má mimořádně bohatou historii plnou příběhů o sklářích, obráncích hranic a zaniklých vesnicích – největší z nich je Pleš, kde ještě počátkem 20. století žilo 700 lidí.

Investoři s vizí

Za projektem Resort Český les stojí rodinná investiční skupina FKCG, a. s., která má v portfoliu mimo jiné také apartmány Wine & Bike ve Znojmě nebo plzeňskou pobočku hotelové sítě Ibis. FKCG, a. s., je vlastněná Ondřejem a Jindřichem Karhanovými, kteří budovy, z nichž vzniká Resort Český les, koupili teprve v roce 2020. V okolí už stihli založit jelení, dančí a mufloní oboru Srdíčko. Na wellness hotel investoři navazují také nadačním fondem na podporu regionu Českého lesa, jeho kultury a obyvatel.

Galerie

Foto: Resort Český les

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky