kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Zahraniční nemovitosti: Jak si Češi vedou v New Yorku a v EU?

Zahraniční nemovitosti: Jak si Češi vedou v New Yorku a v EU?

Co nového se událo na poli zahraničních nemovitostí?

Stavební sektor v Evropské unii strádá

České stavebnictví bylo v letošním prvním pololetí s meziročním poklesem produkce o 4,6 procenta mezi zeměmi Evropské unie na 13. místě. Celkem v zemích Evropské unie produkce stavebnictví v prvním pololetí klesla v průměru o 8,5 procenta. Podle analytiků však nebyl problém v poptávce. Podobně jako v Česku, i v dalších evropských zemích se stavební firmy potýkaly s výpadky a průtahy kvůli problematickým dodávkám materiálu nebo nedostupnosti pracovní síly.

Češi v newyorských mrakodrapech

Původem česká prop-tech firma Sharry bude svou digitální platformu pro moderní kancelářské budovy nasazovat ve 23 výškových budovách v New Yorku. Pro své portfolio kanceláří si ji vybrala americká developerská společnost SL Green. Vlajkovou lodí spolupráce se stal v září otevřený 427metrový mrakodrap One Vanderbilt, pátá nejvyšší budova Spojených států amerických. Firma dodává Američanům několik řešení, například mobilní aplikaci nahrazující vstupní karty.

Zdroj/foto: Pixabay

Průmysl prahne po skladech

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Savills se Evropa do konce roku 2022 v důsledku růstu výrobního sektoru dočká poptávky po dalších 11,6 milionech metrů čtverečních skladových prostor. Realizovaná poptávka ze strany evropského výrobního sektoru se v posledních letech výrazně zvýšila, a to ze dvou milionů metrů čtverečních v roce 2012 na čtyři miliony metrů čtverečních v roce 2019.

Nejvzdálenější hotel na světě

Velmi sofistikovaný hotel nesoucí příhodný název Pater Nostrer neboli Domov na obzoru vyrostl na odlehlém ostrově Hamneskar zhruba 22 mil od Göteborgu na západním pobřeží Švédska. Místo je od civilizace vzdálené natolik, že je možné se k němu dostat pouze pomocí vrtulníku a následnou plavbou lodí. Součástí komplexu je devět pokojů, v nichž se může ubytovat celkem 18 hostů. Komplex včetně restaurace, baru, kavárny i venkovní obytné části, která umožňuje i přespání, navrhlo švédské studio Stylt.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky