kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Zahraniční novinky: Jak se v porovnání s Evropou žije v Česku?

Zahraniční novinky: Jak se v porovnání s Evropou žije v Česku?

Podívejte se na aktuální vývoj zahraničních novinek.

České bydlení je nejhůř dostupné v Evropě

Růst cen bytů je v posledních letech celoevropským trendem, české zdražování se ale vymyká svou dynamikou. Jen loni dosáhlo růstu téměř devíti procent. Podle studie poradenské společnosti Deloitte je v Česku potřeba k pořízení sedmdesátimetrového bytu v průměru 11,4 průměrných ročního platu. Tomu se přibližuje jen Rumunsko s 11,3násobkem a Rakousko s desetinásobkem. Například v Německu na koupi stejné nemovitosti stačí 5,4 a v Polsku 7,7 ročních mezd. 

ZDR Investment sonduje Rakousko a Německo
Realitní fond ZDR Investment chce využít koronakrizi jako příležitost k výhodným nákupům. Po tuzemské epidemické investici – nákupu obchodních center v České Lípě a Klatovech – se chtějí manažeři vydat také do zahraničí. Kromě Slovenska se poohlíží na západě: Roman Latuske z vedení fondu naznačil, že nejblíže jsou nákupy retailových parků v Rakousku a Německu. Do konce roku by podle něj měla hodnota nemovitostního portfolia fondu přesáhnout pět miliard korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem ZDR Investment

Arete posiluje na Slovensku

Investiční a nemovitostní skupině Arete se podařilo v posledních měsících i přes koronavirovou krizi obsadit volná místa ve svých areálech na Slovensku a prodloužit smlouvy s nájemci. V Novém Mestě nad Váhom připravila pro logistickou společnost TPL více než sedm tisíc metrů čtverečních prostor určených především pro skladování potravin. Firmě se dařilo i v Česku – v Lovosicích získala na jaře nájemce CTE Cargo sped. Investiční a nemovitostní skupině Arete se podařilo v posledních měsících i přes koronavirovou krizi obsadit volná místa ve svých areálech na Slovensku a prodloužit smlouvy s nájemci. V Novém Mestě nad Váhom připravila pro logistickou společnost TPL více než sedm tisíc metrů čtverečních prostor určených především pro skladování potravin. Firmě se dařilo i v Česku – v Lovosicích získala na jaře nájemce CTE Cargo sped.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky