kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Zateplování historických budov. Že to jde, ukazuje i nedávná rekonstrukce rakouského parlamentu.

Zateplování historických budov. Že to jde, ukazuje i nedávná rekonstrukce rakouského parlamentu.

Zateplování, rekonstrukce a využívání nových technologií. To čeká unijní státy poté, co letos na jaře schválili poslanci Evropského parlamentu významné změny týkající se budov. Majitelé domů a bytů budou muset do deseti let výrazně snížit jejich energetickou náročnost, a to podle kategorií, které si určí členské země. Renovace se budou platit z evropských dotací.

Zateplování, rekonstrukce a využívání nových technologií. To čeká unijní státy poté, co letos na jaře schválili poslanci Evropského parlamentu významné změny týkající se budov. Majitelé domů a bytů budou muset do deseti let výrazně snížit jejich energetickou náročnost, a to podle kategorií, které si určí členské země. Renovace se budou platit z evropských dotací. Nová pravidla mají samozřejmě výjimky. Netýkají se kostelů či nejrůznějších památek. Jinou kategorií jsou však ostatní historické budovy. Právě řešení jejich zateplování bude zcela jistě jednou z významných diskuzí mezi širokou i odbornou veřejností. Současné technologie už přitom umožňují zateplení historických staveb, aniž by došlo k vizuální degradaci samotných objektů. Příkladem je nedávná rekonstrukce rakouského parlamentu.

Foto: Austrotherm
Foto: Austrotherm

Letos byl po několika letech renovace znovu otevřený rakouský parlament. Zrekonstruováno bylo téměř 55 000 metrů čtverečních. Při rekonstrukci fasády řemeslníci použili i speciální fasádní profily od rakouské firmy Austrotherm, která je specialistou na zateplování a má za sebou dlouholetý vývoj replik historických prvků fasád. Vzhledem k tomu, že společnost vstoupila v lednu na český trh, chce se se svými zkušenostmi podělit i v České republice. „Zejména klasické fasády jsou silně namáhány vlivy prostředí. Dokonce ani profily zpískovce tesané kameníkynedokážou trvale vzdorovat povětrnostním vlivům, a kromě toho jsou dnes jako originální repliky cenově nedostupné. Naše fasádní profily umožňují hospodárnou renovaci starých budov a autentickou a trvanlivou reprodukci jejich vzhledu,“ popisuje český jednatel společnosti Martin Trešl.

Foto: Austrotherm
Foto: Austrotherm

Austrotherm, který od roku 1953 pomáhá svými výrobky šetřit lidem energie, podle něj zkušenosti zakládá na vlastním rozsáhlém výzkumu, který je v oblasti rekonstrukce památek obzvlášť pečlivý. „Stačí když se člověk projde historickou Vídní. Garantuji vám, že na první pohled nepoznáte budovy, které jsme tam zateplovali. Za poslední léta jsme vyvinuli tolik historických profilů, že je s nimi radost autenticky rekonstruovat jakékoliv historické budovy. Se správnými materiály je to snadné a vyplatí se to,“ říká Trešl a odkazuje na další jejich rekonstrukce, jakými jsou:

– vídeňský Raimund Theater

– budova Gründerzeit Obere Viaduktgasse 

– nebo pobočka Vysoké školy užitého umění ve Vídni

Výhodou těchto technologií je podle něj i to, že během zateplování je možné některým historickým budovám dát zpět původní vzhled, který ztratily v průběhu staletí při nešetrných rekonstrukcí. „Pravděpodobně znáte ty bezduché staré budovy, jejichž členitá fasáda byla z úsporných důvodu odstraněna a poté pouze omítnuta. Tvář budovy ale byla původně určována ozdobnými prvky, které zmizely. S našimi fasádními profily i ornamenty jde vše vrátit zpátky,“ doplňuje. A jaký je podle něj nejlepší postup? „Chcete-li dosáhnout co nejlepšího výsledku, vyplatí se při plánování vzhledu fasády spolupráce mezi architektem a technickým poradcem naší firmy pro upřesnění tvaru a počtu fasádních profilů. Zejména při rekonstrukci památkově chráněných objektů je nutné naplnit s maximální péčí přísné zákonné požadavky, a budově vrátit zcela věrně její původní vzhled,“ uzavírá.

Foto: Austrotherm
Foto: Austrotherm

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky