kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » ZDR Investments vyniká vysokým podílem nájemců v potravinářském segmentu

ZDR Investments vyniká vysokým podílem nájemců v potravinářském segmentu

graf
Foto: Unsplash
Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments oslavila pět let existence. Během této doby založila tři fondy, vstoupila na čtyři zahraniční trhy, hodnota jejího portfolia překročila dvanáct miliard korun a upevnila svou pozici mezi českými nemovitostními fondy. Hlavní pozornost soustředí na regionální retail parky diskontního charakteru s vysokým podílem prodejen potravin. Díky konzervativní strategii, která prokázala svou odolnost vůči složitým makroekonomickým podmínkám, dosahují fondy skupiny stabilních výnosů.

Investments trend                                                     

Skupina ZDR Investments vyhledává atraktivní investiční příležitosti, které splňují přísné nároky na bonitu nájemců a dlouhodobost nájemních smluv. Cílem je portfolio diverzifikované geograficky, velikostně i z pohledu skladby nájemců. Mezi nemovitostními fondy na českém trhu ZDR vyniká zejména vysokým podílem nájemců v potravinářském segmentu, který činí 42 procent. Potravinářské a diskontní řetězce, nabízející zboží každodenní potřeby, společně tvoří nejstabilnější složku maloobchodu. K nájemcům z řad globálních, ale i českých renomovaných řetězců patří nadnárodní skupiny REWE, Tengelmann, SPAR, Ahold, Tesco a Action, JYSK, TEDi, Pepco, Deichmann nebo česká drogerie Teta, síť potřeb pro domácí mazlíčky Super ZOO či lékárny Dr. Max. Nastavená defenzivní strategie skupiny přináší stabilitu v různých fázích hospodářského cyklu, a to i v současné době, kdy mnohé fondy vlivem rostoucích nákladů na financování budou muset přistoupit k přecenění svého portfolia.

Nemovitostní fond ZDR Investments SICAV, a. s., je určen kvalifikovaným investorům s pokročilými znalostmi a zkušenostmi, kteří vyhledávají dlouhodobě stabilní zhodnocení vložených prostředků. Za pět let existence se zařadil mezi nejdynamičtěji rostoucí realitní fondy na trhu a svým akcionářům připsal od založení zhodnocení téměř 50 procent.

Fond ZDR Investments Public SICAV, a. s., je otevřený podílový fond, který umožňuje široké veřejnosti zhodnocovat své prostředky již od nízkých částek a přináší atraktivní možnost investice do nemovitostí bez nutnosti jejich přímého vlastnictví a správy. Od založení v říjnu 2019 přinesl zhodnocení 27,12 procenta.

Nejmladší fond skupiny, ZDR Investments Industrial SICAV, a. s., je také otevřen investorům z řad široké veřejnosti. Akcionáři mají možnost podílet se na portfoliu dlouhodobě pronajatých nemovitostí menší rozlohy, určených pro logistiku a výrobu. Fond byl spuštěn v září 2022, o tři měsíce později do něj byla pořízena první nemovitost. První měsíc svého působení uzavřel výsledkem 3,56 procenta.

Highlight

Investiční skupina ZDR v průběhu roku 2022 rozšířila celé své portfolio o 15 nemovitostí v hodnotě přesahující 3 miliardy korun. Celkový počet nemovitostí tak vzrostl na 63 a roční příjmy z jejich nájmů dosahují aktuálně hodnoty 764 milionů korun. Ve třech fondech skupina spravuje prostředky více než 9 tisíc investorů.

graf
Foto: Estate

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky