Studio

AFI City 1: Dominanta Nových Vysočan

AFI City 1: Dominanta Nových Vysočan
26.8.2020

AFI Europe představuje administrativní věž AFI City 1 v Praze 9, konkrétně v lokalitě bývalé průmyslové zóny ve Vysočanech a v přilehlém Hloubětíně, kde se rodí Nové Vysočany. S rozlohou kolem 220 hektarů se jedná o největší rozvojovou část Prahy, která svou velikostí předčí i některé tuzemské obce. Rozsáhlá revitalizace území počítá se širokým spektrem funkcí: od bydlení přes kanceláře a maloobchodní jednotky až po volnočasové aktivity. Jedná se o podobně zásadní proměnu, kterou před časem prošel Anděl na pražském Smíchově.

„Ráz Vysočan se kompletně mění a již nyní tato oblast představuje vynikající investici do budoucna. Bývalé tovární haly ustupují nové výstavbě, kterou developeři realizují za podpory městské části s cílem vytvořit atraktivní lokalitu pro bydlení, práci i odpočinek. Naše společnost je jedním z tahounů celé proměny,“ říká Kateřina Holická, asset manažerka AFI Europe, společnosti, která na patnáctihektarovém brownfieldu přímo u stanice metra Kolbenova buduje zbrusu novou čtvrť AFI City. Ta bude po svém dokončení zahrnovat 150 000 metrů čtverečních kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch. Pouhých patnáct minut jízdy od centra města a nedaleko OC Fénix. 

Revitalizace území byla před pěti lety zahájena rezidenční částí výstavby. Od té doby bylo dokončeno šest bytových domů s téměř pěti sty byty a veřejný park s cyklostezkou. V současnosti se blíží ke svému dokončení první administrativní stavba AFI City 1, která je s výškou 75 metrů novou dominantou Vysočan. Devatenáctipodlažní budova se 17 000 metry čtverečními pronajímatelných ploch a podzemním parkovištěm s kapacitou více než 300 stání je navržena jako energeticky úsporná a od počátku cílí na zelený certifikát BREEAM Excellent. Ten získá ihned po své kolaudaci letos na podzim. 

Vize budoucnosti

Udržitelnost ovšem není to jediné, čím objekt vyniká. Ruku v ruce s ní jde i zajímavá architektura, jejíž návrh pochází z dílny CMC Architects. Unikátní vzhled fasády zajišťují prosklené plochy v kombinaci s netypickou mřížkou v elegantně bílém provedení s perleťovým leskem. Budova se díky tomu jemně třpytí na slunci. Na úrovni přízemí, které je orientované do Kolbenovy ulice, se rýsuje velkorysá vstupní hala stoupající do výšky dvou pater. Kromě recepce zde bude umístěna kantýna a prostor pro maloobchodní jednotku. Chybět nebude ani kolárna se zázemím pro zaměstnance-cyklisty a nabíjecí stanice pro elektromobily. Na střeše vznikne prostorná pobytová terasa skýtající jedinečné výhledy do okolí i na Pražský hrad, Žižkovskou věž a další významná panoramata metropole.   

Přímo u budovy se také nachází rozlehlý park s udržovanou zelení a odpočinkovými zónami. V budoucnu zde nebude chybět ani zahradní restaurace nebo mateřská škola.

„Fáze předpronájmů je v plném proudu. V tuto chvíli mají potenciální nájemci ještě možnost výběru z jednotlivých podlaží. Zároveň se jedná o ideální období pro diskuzi nad budoucími fit-outy, které můžeme přizpůsobit přímo na míru. Kancelářské prostory jsou vysoce flexibilní a s možností nastěhování od března příštího roku," uzavírá Kateřina Holická.

Více na www.afi-city.cz

Připravil: Libor Strnad, Foto. AFI Europe

   

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.