Studio

B&B Italia: Novinky z IMM 2020

B&B Italia: Novinky z IMM 2020
29.4.2020

B&B Italia letos na veletrhu v Kolíně představila tři nové venkovní kolekce, které rozšiřují portfolio značky o tři různé, avšak navzájem propojené světy. Tato díla mistrů nábytkového designu reprezentují tři jedinečné přístupy k tvorbě.

Antonio Citterio: Hybrid

Po úspěchu pohovek Ribes přichází Antonio Citterio s kolekcí Hybrid, inovativním systémem modulárního nábytku, který nabízí možnost sestavit téměř nekonečný počet variací. Nejvýraznějším prvkem pohovek Hybrid je jejich bohatě polstrovaný sedák, zcela pokrytý čalouněním. Něco, na co jsme běžně zvyklí u pokojového nábytku, v případě Hybridu nalézá své místo i venku. A takto si kolekce vysloužila i své jméno – je těsným propojením vnitřního i venkovního obytného prostoru

Naoto Fukasawa: Ayana

Kolekce Ayana je minimalistická a inovativní a tvoří další kapitolu příběhu, který spolu píší B&B Italia a Naoto Fukasawa. Designér v kolekci propojuje Dálný východ a severní Evropu. Toho dosahuje skloubením těch nejzákladnějších tvarů s přírodním týkovým dřevem. 

Phillipe Starck: Oh, it rains!

První spolupráce mezi B&B Italia a Phillipem Starckem přináší kolekci Oh, it rains!, která se skládá z  pohovky a velice elegantního venkovního křesla. Tato vizionářská kolekce se snadno uplatní v jakémkoliv veřejném nebo soukromém prostoru.

Oh, it rains! zaujme na první pohled působivou opěrkou zad. Tvar pohovky je elegantní a může být doplněn o polštáře, které zajistí ještě větší pohodlí. Zádová opěrka může být v případě špatného počasí okamžitě sklopena do polohy, ve které ochrání zbytek pohovky před vlhkostí. Tím perfektně kloubí funkci estetickou i praktickou. Díky své nadčasové eleganci a invenci se hodí do každého prostoru. 

Za přispění Citteria, Fukasawy a Starcka vypráví B&B Italia tři nové příběhy a uzpůsobuje své venkovní kolekce i projektovým typům zakázek. Zároveň nadále pokračuje v hledání výrobních možností, které berou maximální ohled na životní prostředí. Značku B&B Italia zakoupíte v showroomech Konsepti

 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.