Architektura & Design

Charisma současné kolekce přírodního linolea Gerflor DLW

Charisma současné kolekce přírodního linolea Gerflor DLW
29.4.2021

Z pohledu designu se může nová kolekce pochlubit 159 barvami, z nichž 63 je zcela nových.

Kromě aktualizace nesmrtelných dezénů typu MarmoretteColorette a Uni Walton v ní můžeme najít i zcela nové dezény, jako je např. Arabesque, připomínající vlny moře z pohledu z výšky nebo kontrastní dezén Flow. Důležitým prvkem nové kolekce je i idea „Mix & Match“, tedy barevné propojení jednotlivých řad s cílem vytvořit jednu velkou „superkolekci“, v jejímž rámci je možné materiály vzájemně kombinovat. 

Druhým klíčovým estetickým prvkem je ultra matný povrch, vytvořený díky nové revoluční povrchové úpravě Neocare. Matný efekt v kombinaci s tradiční dvouvrstvou výrobní technologií eliminuje riziko prorýsování jutového podkladu a také maskuje drobné nepřesnosti podkladu nebo tahy lepidla.

Nová povrchová úprava Neocare nahrazuje dosavadní LPX a PUR povrchy, a kromě matného efektu nabízí bezprecedentní odolnost vůči chemikáliím včetně agresivních saponátů a desinfekcí. Povrch Neocare není konstruován na bázi běžně používaného polyuretanu, proto umožňuje i pro konzervativní uživatele možnost aplikace ochranné emulze (tzv. pastování) i přesto, že ji linoleum s touto úpravou nepotřebuje. Korigován byl i poměr použitých přírodních surovin, které tvoří 98 % výrobku (lněný olej, dřevní moučka, pryskyřice, vápenec atd.). Výsledkem je větší podíl rychle obnovitelných přírodních surovin a vyšší elasticita linolea Gerflor DLW.

Díky úpravám ve výrobních procesech se společnosti Gerflor podařilo získat prestižní certifikát Carbon Neutral, který potvrzuje, že výroba přírodního linolea Gerflor DLW nezvyšuje produkci CO2 v rámci části životního cyklu výrobku od získání (růstu) surovin až po konec výrobního procesu.

Linoleum Gerflor DLW je podlahovou krytinou, která i díky svým surovinám představuje výjimečný materiál, vysoce šetrný k životnímu prostředí. Linoleum neobsahuje PVC ani změkčovadla, je příjemně teplé a díky lněnému oleji i přírodně antibakteriální.

Linoleum Gerflor DLW je odolné vůči skvrnám, olejům a tukům, extrémně odolává zátěži, vysoké intenzitě pohybu osob i mechanickému zatížení. Navíc je extrémně trvanlivé, odolává vyblednutí a snadno se udržuje.

Přírodní linoleum Gerflor DLW podporuje udržitelnost a kreativitu v architektuře.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.