Architektura & Design

Článkový radiátor Charleston Retrofit pro modernizace bez větších stavebních úprav

Článkový radiátor Charleston Retrofit pro modernizace bez větších stavebních úprav
7.10.2021

Zehnder Charleston je nejen designovou klasikou, ale také variabilním řešením pro všechny architektonické situace. V provedení Retrofit lze radiátory díky shodné rozteči bočního připojení namontovat na stávající rozvody bez velkých stavebních úprav.

Jsou tak optimálním řešením zejména v případě rekonstrukcí rodinných domů a bytů, kde mohou jednoduše nahradit staré radiátory. To ovšem neznamená, že radiátory Charleston nenaleznou uplatnění v moderních novostavbách, naopak.

Zehnder Charleston – originál mezi článkovými trubkovými radiátory – lze rovněž vhodně navrhnout pro zdravé a komfortní bydlení v moderních interiérech s osobitým charakterem a stylem. (Foto: © Zehnder Group)

První trubkový radiátor

Společnost Zehnder si zaregistrovala patent na první ocelový trubkový radiátor již v roce 1930. Začal úspěšný příběh, který pokračuje dodnes. Možná díky vysoké kvalitě „Made in Germany“, možná vzhledem k nadčasovému designu, možná kvůli nesčetným individuálním řešením nebo možná díky všem těmto přednostem: Zehnder Charleston je a zůstává klasikou, lépe řečeno originálem mezi trubkovými článkovými radiátory.

Kromě estetických předností disponuje Charleston Retrofit také důležitými funkčními výhodami. Je perfektní volbou při náhradě nejen litinových, ale i jiných plechových či deskových těles, které dosloužily nebo už nevyhovují současným potřebám.

Nenechte se omezovat při tvůrčím plánování, tyto radiátory jsou k dispozici v pestré škále barev a provedení. (Foto: © Zehnder Group)

Rychlá a pevná instalace

Tělesa Retrofit umožňují rychlou a jednoduchou instalaci – jsou dodávána kompletní jako jeden kus, v barvě a s připojením dle objednávky. Díky tomu, nižší hmotnosti (oproti litinovým tělesům) a rychloupínací sadě Zehnder EasyFix je montáž snadnější i bezpečnější. Zkracuje také čas potřebný na místě.

U nadměrných délek nebo rozměrů na přání je ale možná dodávka radiátoru na stavbu také ve více částech, které jsou pak na místě spojeny. Sestavování z jednotlivých článků skýtá velké možnosti pro přizpůsobení se stavebním potřebám v novostavbách i ve staré zástavbě.

Snadná instalace radiátoru díky rychloupínacím konzolám EasyFix ušetří čas při montáži. (Foto: © Zehnder Group)

Lepší tepelná regulace s velmi rychlým náběhem

Při experimentálním měření pomocí termokamery bylo zjištěno, že se povrch radiátorů Charleston zahřeje z 20°C na 65°C za pouhé čtyři minuty. Oproti běžným litinovým tělesům má tedy podstatně rychlejší náběh na požadovanou teplotu. Rychlá reakce na změnu teplot je cenná zejména v rekonstruovaných budovách s moderní otopnou soustavou. Vnitřní prostory se rychle vyhřejí, ale zbytečně nepřetápí, když to není žádoucí.

Zvýhodněné podmínky radiátorů vysoké kvality

Konkurenceschopná cena činí momentálně z radiátoru Charleston Retrofit více než atraktivní volbu. Stávající zvýhodněné podmínky pro český a slovenský trh znamenají snížení cen za jeden článek na podobnou úroveň, jako je tomu u litinových radiátorů, a navíc výrazné přiblížení k cenové hladině radiátorů deskových.

Vysoce kvalitní výrobky Retrofit jsou svým vzhledem, designem, technologií výroby i použitými materiály zcela totožné jako ostatní ocelové trubkové radiátory Zehnder řady Charleston.

Charleston Retrofit umožňuje jednoduchou náhradu litinového radiátoru nebo výměnu starého radiátoru za nový. (Foto: © Zehnder Group)

Proč při výběru upřednostnit Charleston oproti jiným radiátorům?

Jsou k dostání ve více než 700 barvách a mnoha povrchových úpravách ze vzorníku Zehnder. Velmi oblíbeným povrchem je speciální průhledný lak Technoline, který nechává vyniknout technologii výroby radiátorů. Jeho výsledná podoba demonstruje jedinečnost a originalitu odstínů oceli a broušených svárů.

Vyrábí se v široké škále rozměrů (až do výšky třech metrů), tepelných výkonů a s mnoha typy připojení a upevnění. Těžko najdete jiný radiátor, který by byl tak variabilní – nabízí řešení pro každý interiér.

Zehnder Charleston má mnoho podob. Kombinací výkonného radiátoru s lavicí získáte jedno z nejútulnějších míst k sezení na světě. Díky velkému tepelnému výkonu docílíte příjemného tepla i ve velkých koupelnách. Architektuře prostoru se přizpůsobí radiátor do oblouku, rohový nebo volně stojící v prostoru, respektive před prosklennou plochou.

V bytě ale i jako koupelnový radiátor působí Zehnder Charleston velmi elegantně. (Foto: © Zehnder Group)

Foto: © Zehnder Group

Speciální katalog Charleston Retrofit k dispozici

Vyžádejte si tištěný katalog Charleston Retrofit, nebo si jej prohlédněte v elektronické verzi.

Další možné varianty provedení a velikostí radiátorů Zehnder Charleston, rozličné způsoby připojení a upevňovacích sad jsou uvedeny v kompletním ceníku.

Speciální průhledný lak Technoline – s lesklou nebo matnou povrchovou úpravou – činí jedinečným téměř jakýkoli interiér. (Foto: © Zehnder Group)

Dokumenty ke stažení a více informací naleznete zde.

A nenechte si ujít video o výhodách radiátoru Zehnder Charleston:

 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.