Architektura & Design

Designové novinky: Čeká nás třiadvacátý ročník Designbloku

Designové novinky: Čeká nás třiadvacátý ročník Designbloku
6.10.2021

Co je nového na poli designu? Například nás čeká třiadvacátý ročník Designbloku.

Praktický solitér

Chladnička Haier F+ Series 9 je dokonalou kombinací úložného prostoru, prvotřídních technologií a stylu. Unikátní pětidveřový design má širokou škálu možností uložení vašich potravin se snadným přístupem do jednotlivých částí. Všechny police a zásuvky nabízejí perfektní podmínky podle toho, jaký druh potravin skladujete, správnou teplotu kontrolují infračervené senzory Fresher Senzors. Jedinečným řešením je zásuvka Antioxidant Zone v chladničce. Pokaždé, když zásuvku zasunete, je z ní odsáta většina kyslíku a ve vzniklém vakuu vydrží vaše potraviny až osmkrát déle čerstvé. Spodní zásuvku Swictch Zone se samostatným vstupem a vlastním ovládáním teploty od -20 do +5 °C lze využít jako chladničku nebo mrazák či třeba nulovou zónu.

Lazy house

Studio petrjanda/brainwork navrhlo dům, jehož vizuální vzhled je definován jeho vnitřní povahou a propustností fyzického těla domu. Ke splynutí s kontextem využívá dům mimikry maskování letadel. Hlavní obytné podlaží, které levituje na cortenové podnoži, se pohledově propojuje s nebem, a to odhmotněním skrze zrcadlení a moiré fasádu. Název projektu odkazuje k místopisu lokality, stejně jako k podstatě domu blížící se parametry k pasivnímu standardu.

Pošli to dál

mmcité zve svou instalací k bezstarostnému a hravému dětství. Vodní zrcadla a ladné plachetnice, které si z připravených komponentů sami složíte, co loď, to originál. Pak už jen spustit a fouknout do plachty... Jezírka vznikla pro Designblok, kde je designéři umístili uprostřed letošní novinky, na hře s kružnicemi postavené, lavičce LAGO. Třiadvacátý ročník Designbloku, největší přehlídky designu ve střední Evropě, proběhne od 6. do 10. října v Gabriel Loci na Smíchově a nově obsadí i dvě patra Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.