Architektura & Design

Designový dětský interiér podle představ

Designový dětský interiér podle představ
3.6.2021

To, co nás v útlém věku obklopuje, formuje naši osobnost a učí nás tomu, co je důležité. To bychom měli mít na paměti i během zařizování dětského pokoje. Naše ratolesti by se v takovém prostředí měly cítit příjemně, bezpečně, ale také by zde měly mít možnost zapojit svou fantazii a rozvíjet kreativitu.

Dříve bylo při zařizování dětského bydlení zvykem přeplnit interiér pokojíčku barvami. Díky moderním trendům inspirovaným minimalistickým designem se dnes už často preferuje střídmost v základním vybavení. Výhodou tohoto přístupu je, že většina zařízení pak může dítě doprovázet až do dospělosti. Přizpůsobit pokoj jednotlivým etapám v životě malého člověka i jeho měnícímu se vkusu pak můžete menšími kousky a nápaditými doplňky.

Jak přistupovat k zařizování dětského pokoje 

Zejména úložné prostory můžete pořídit v univerzálním provedení, které bude kombinovatelné s měnícím se vybavením – ať už jde o vestavěné skříně, komody nebo otevřené regály a police. Od určitého věku lze také stůl, pracovní židli a postel vybrat tak, aby s dítětem došly doslova až k maturitě.

Naopak koberec, barvy na stěnách nebo vybavení určené pro relax (houpačky, taburety, minipohovky, závěsná křesla) můžete obměňovat podle vyvíjejících se preferencí svého potomka.

Důležitým aspektem, který má zásadní vliv na celkové vyznění interiéru, jsou samozřejmě doplňky. U děti jsou to zejména hračky a herní prvky, které utvářejí výslednou identitu pokoje. Jsou obvykle také zdrojem mnoha barev a tím pádem i hlavním argumentem, proč základní zařízení volit v neutrálních barvách.

Méně je více

To platí snad pro každý aspekt života. Naši nejmenší jsou v současnosti zavaleni desítkami hraček a dalších předmětů, mnohdy však nevalné kvality. Děti totiž rády a rychle mění preference, takže rodičům se nechce investovat do drahých produktů.

Kousky od světoznámých léty prověřených značek, jako je například Vitra, Magis či Kartell,  jež seženete v Konsepti, jsou však tak nadčasové a univerzální, že přecházejí z generace na generaci. Přesto jim nechybí hravost! Nemusíte se tedy bát, že by zažily jen svých 15 minut slávy a upadly v zapomnění. Navíc jsou zárukou nezávadnosti a špičkového designu.

Pokud má potomek méně, ale zato kvalitních kousků, naučí se vážit si věcí a uvědomí si, že hodnota nespočívá v množství. V budoucnu si díky tomu bude umět vybírat a nespokojí se jen tak s něčím.

Magis Puppy, tři velikosti, od 1796 Kč

Vitra Eames Elephant, od 2447 Kč 

Fatboy Junior, 3990 Kč

Kartell Lou Lou Ghost, 2840 Kč

Vitra Panton Junior, 4922 Kč 

Vitra Tip Ton, 7672 Kč
Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.