Architektura & Design

Developer Crestyl zahájil stavbu svého prvního zahraničního projektu

Developer Crestyl zahájil stavbu svého prvního zahraničního projektu
17.9.2021

Po akvizici klíčového polského rezidenčního developera Budimex Nieruchomości – nyní přejmenovaného na Spravia – začala výstavba prvního projektu již s novým majitelem, českým developerem a investorem Crestyl. Dvě etapy rezidenčního komplexu Mińska 69 ve Varšavě nabídnou bezmála čtyři stovky bytů, které budou určeny k dlouhodobému pronájmu.

Na základě dříve uzavřeného strategického partnerství je totiž odkoupí jedna z největších společností poskytujících nájemní bydlení v Evropě Heimstaden Bostad. Developera Spravia Crestyl ovládl společně s investiční skupinou Cornerstone Investment Management v květnu tohoto roku. Transakce v hodnotě 1,51 miliardy zlotých (přibližně 8,5 miliardy Kč) je jedním z největších realitních obchodů ve střední a východní Evropě od vypuknutí koronavirové pandemie. Crestyl díky ní rozšířil své rozsáhlé aktivity v oblasti komerčního developmentu až o šestinásobek dosavadního ročního objemu prodeje rezidenčních nemovitostí.

 

„Květnový vstup do zahraničí se stal milníkem v evoluci Crestylu, nyní jsme klíčovým regionálním hráčem na středoevropského trhu rezidenčních nemovitostí,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl. „Jsme rádi, že pod naší taktovkou se již staví první nemovitosti, další budou brzy následovat.“

Varšavský rezidenční projekt Mińska 69 je umístěn v módní rozvíjející se umělecké čtvrti Kamionek a čerpá z historie lokality, kde dříve byly tiskárny. Přestože projekt vzniká v několika etapách, byl navržen jako fungující celek, aby vznikl ucelený veřejný prostor s pěšími a cyklistickými stezkami, rekreačními a zelenými plochami s městským mobiliářem i dětskými hřišti. Dvě etapy jsou již dokončené, třetí je ve výstavbě. Nově se zahájila stavba čtvrté a páté etapy, která nabídne cekem 396 bytů. Termín dokončení je naplánován na polovinu roku 2023.

Společnost Spravia (dříve Budimex Nieruchomości) je jedním z předních polských rezidenčních developerů. Od svého vzniku v roce 1999 firma postavila více než 18 600 bytových jednotek v pěti velkých polských městech – Varšavě, Krakově, Poznani, Gdaňsku a Vratislavi.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.