Architektura & Design

Dorsis woody: Dveře se skrytou a rámovou zárubní

Dorsis woody: Dveře se skrytou a rámovou zárubní
15.7.2021

Představte si dveře srovnané v jedné linii se stěnou, bez prolisů nebo vystupujících zárubní. Moderní styl dokážou vnést do interiéru dveře se skrytou zárubní. Co když ale chceme kombinovat kouzlo minimalismu s tradičnějšími interiérovými prvky? Optimálním řešením je spojení prémiového systému skryté zárubně Dorsis FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY.

Unikátní kombinace skryté zárubně Fortius 52 společnosti Dorsis s rámovou zárubní umožňuje volně pracovat s estetikou prostoru v duchu všech minimalistických principů a zároveň využít designových možností, které přidaná rámová zárubeň nabízí. Přitom stále platí, že i rámová zárubeň Woody je bez výstupků, zdobných prvků a stále plně lícuje se stěnou.

„Dveřní prostor vždy patří k dominantním prvkům každé místnosti. V řadě interiérů je žádoucí podpořit estetiku dveřního prostoru a zdůraznit dveře použitím zárubní. Proto jsme vyvinuli unikátní koncept Woody, který ke skrytým zárubním přidává plochou zárubeň Woody a tak opticky zvětšuje dveřní prostor,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Dveře do skrytých zárubní jsou díky kombinaci masívní konstrukci a nadstandardního opláštění výjimečně pevné a stabilní, zárubeň Woody je pak zejména přidaný designový prvek.“

Jaké jsou hlavní výhody konceptu WOODY?

  • univerzální systém pro zdivo i SDK příčky s otevíráním dovnitř i ven
  • pro jmenovitou výšku průchodu až 2700mm
  • s nadpražím či bez, případně s pevným panelem nade dveřmi.
  • variabilita povrchu dveří i zárubní - od přírodní dýhy přes CPL desky ve škále odstínů RAL a NCS a různých dekorech
  • aplikace volitelných prvků - skrytých samozavíračů a dveřních zarážek, elektrického otevírání, atd.
  • dvoufázová instalace zárubně se vzájemným propojením skryté a rámové zárubně
  • čisté bezspárové napojení rámové zárubně

Skutečně kvalitní realizace jsou založeny na úzké spolupráci s architekty a technické i designové variabilitě dveří a zárubní Dorsis. Zárubeň může mít stejný povrch, jako dveře, a tak elegantně rozšířit dveřní plochu. V případě využití dýhy je k dosažení bezchybného designu nutné vyrobit dveře i zárubně ze stejného kmene, aby bylo dosaženo stejné barvy a kresby u dveří i zárubně. Pokud je cílem využít dveřní plochu jako dominantní vizuální prvek interiéru, je možné nechat dveře barevně kontrastovat se zárubní.

Instalaci skrytých zárubní je třeba rozmyslet včas

Koncept Woody vychází vstříc kreativním požadavkům architektů, stejně jako u standardních skrytých zárubní Dorsis je ale potřeba plánovat instalaci s předstihem. Každá zárubeň se zhotovuje na míru konkrétnímu projektu a navíc se instaluje pod omítku ještě v průběhu finálních stavebních prací.

Hliníkový rám zárubně má unikátní profil, který usnadňuje montáž, konstrukce je navíc dodávaná smontovaná včetně ochranných prvků. Je také vybaven ochrannými plastovými kryty, aby při montáži a omítání nedošlo k poškození nebo poškrábání. Teprve po dokončení všech stavebních prací se snímají ochranné kryty a instaluje dveřní křídlo.

„Estetiku bydlení neovlivňují jednotlivé prvky zvlášť, ale celkový soulad mezi nimi. Náš prémiový koncept WOODY je dominantní, žádá více pozornosti, ale svou variabilitou dokáže sladit dveřní prostor s interiérem, upozadit rušivé prvky a podpořit celkový charakter bytu či domu,“ dodává David Velímský z Dorsisu.

Více o skrytých zárubních najdete zde.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.