Lifestyle

Dvojnásobně chytré propojení: BSH spolupracuje s Loxone na Home Connect

Dvojnásobně chytré propojení: BSH spolupracuje s Loxone na Home Connect
9.9.2021

Chytré spotřebiče s technologií Home Connect značek Bosch, Siemens a Gaggenau lze nyní rychle a snadno integrovat do systému inteligentní automatizace budov od společnosti Loxone. To spotřebitelům ušetří nejen spoustu času a energie, ale zajistí také větší bezpečí a pohodlí.

Stále více domácích spotřebičů je možné propojit díky technologii Home Connect. To jejich majitelům přináší vyšší úroveň podpory, zjednodušuje ovládání a optimalizuje každodenní činnosti. BSH a Loxone posouvají toto propojení na novou úroveň.

Jeden příklad ze života: Dnes už si řada budov vyrábí vlastní energii, ať už prostřednictvím fotovoltaického systému, větrné turbíny nebo jiného obnovitelného zdroje energie. Většinou se nevyplatí vlastní vyrobenou elektřinu posílat do sítě. Přes den, když jsou lidé v práci, tak prodělávají. Je proto rozumné využít tuto elektřinu například pro mytí nádobí, sušení prádla nebo zapnutí jiného spotřebiče.

Díky technologii Home Connect může spotřebiče řídit energetický management Miniserveru – „mozek“ inteligentního systému automatizace budov od společnosti Loxone. Ten může například odložit spuštění programu myčky nádobí, pokud například zrovna nesvítí slunce, a využít vlastní elektrickou energii spotřebitele později. Při rozhodování bere Miniserver v úvahu energetický management celé budovy a ve špičce může zapnout až 12 spotřebičů místo odesílání energie do sítě. Uživatelé mohou samozřejmě stanovit priority pro spotřebu energie a například určit denní dobu, kdy se má nabíjet jejich elektromobil. Miniserver poté řídí spotřebu energie budovy tak, aby bylo vozidlo připraveno k použití v požadovaném čase. Miniserver od Loxone navíc chrání elektrické vedení před případným přetížením a přeruší přívod elektrické energie, pokud hrozí, že by byla překročena maximální přípustná úroveň.

Větší bezpečnost v nepřítomnosti

Nové připojení zajišťuje nejen lepší využití energie, ale zvyšuje také bezpečnost. Ilustruje to následující příklad. Uživatelé mohou aktivovat funkci „Opustit domov“ trojitým kliknutím na dotykové tlačítko Loxone Touch u východu z domu. Miniserver na základě toho zapne poplašný systém, případně vypne topení, zkontroluje, zda jsou zavřené dveře a okna a zda jsou domácí spotřebiče (například trouba s Home Connect) vypnuté, a pošle potvrzení.

Díky Home Connect je Loxone Miniserver nyní schopný monitorovat také varnou desku a troubu, což zvyšuje bezpečnost, například když nejsou majitelé doma. Chytrá kombinace – technologie Home Connect umožňuje propojit chytré domácí spotřebiče značky Siemens s inteligentní automatizací budov od společnosti Loxone. Díky technologii Home Connect zařízení Miniserver od společnosti Loxone spolehlivě vypne troubu Siemens, například když nejsou majitelé domu doma. 

O společnosti BSH

BSH Hausgeräte GmbH je celosvětovým lídrem v oblasti výroby domácích spotřebičů, s tržbami přibližně 13,9 miliard EUR v 2020 a 60 000 zaměstnanců. Kromě 11 známých značek domácích spotřebičů, jako jsou Bosch, Siemens, Gaggenau a Neff, zahrnuje portfolio skupiny také ekosystém Home Connect spolu s třemi značkami služeb včetně Kitchen Stories. Společnost BSH má 38 výrobních závodů a je zastoupena v přibližně 50 zemích. BSH je součástí skupiny Bosch Group.

O společnosti Loxone

Loxone Group se sídlem v rakouském Kollerschlagu je průkopníkem v oblasti řešení inteligentní elektroinstalace a jejího příslušenství. Jako specialista na toto odvětví nabízí Loxone jednoduché ovládání a inteligentní automatizaci pro všechny typy projektů. Ať už jde o soukromý dům, hotel, kanceláře nebo komerční nemovitost, Loxone usnadňuje život a práci v každé situaci. Profesionální partneři Loxone již dokončili přes 156 000 projektů ve více než 100 zemích. Skupina Loxone zaměstnává více než 350 zaměstnanců na více než 20 místech. V jejím sídle v rakouském Kollerschlagu pracuje přibližně 100 zaměstnanců.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.