Architektura & Design

Estate Awards 2021: Developerské projekty se do soutěže mohou hlásit do 1. listopadu

Estate Awards 2021: Developerské projekty se do soutěže mohou hlásit do 1. listopadu
13.10.2021

Čeká nás Estate Awards 2021. Developerské projekty se do soutěže mohou hlásit do 1. listopadu. Precizní soutěž developerských projektů, jejímž cílem je zviditelnit a ocenit ty nejzajímavější a nejkvalitnější z nich, vyvrcholí v rámci slavnostního večera v Praze v pondělí 13. prosince. Budou oznámeny i jména čtyř ateliérů umístěných v žebříčku Top 100 architektonických ateliérů, který každoročně vyhlašuje časopis ARCHITECT+.

Za Estate Awards stojí magazín Estate, v současnosti nejvlivnější titul zabývající se developmentem a realitním trhem. Do soutěže se mohou hlásit projekty, které se nacházejí na území České republiky a jsou dokončené mezi listopadem 2020 a listopadem 2021. V rámci hodnocení bude odborná porota posuzovat jednotlivé projekty dle stanovených kritérií. Posuzovat bude architektonickou hodnotu stavby, kvalitu půdorysů a dispozic, návaznost na veřejný prostor a způsob jeho spoluvytváření, ekonomická kritéria, environmentální certifikaci a použité technologie nebo technologické inovace.

Soutěží se v devíti kategoriích:

 • Rezidenční projekt roku
  • do 30 jednotek (včetně)
  • nad 30 jednotek
 • Komerční projekt roku
  • office
  • retail
 • Industriální/logistický projekt roku
 • Cena za udržitelnost a ekologii
  • rezidenční projekt
  • komerční projekt
 • Cena za veřejný prostor a urbanismus
 • Absolutní vítěz Estate Awards 2021

Estate Awards je první transparentní soutěž v České republice v oblasti developmentu, která je mezi obdobnými tuzemskými projekty unikátem. „Její výjimečnost spočívá ve stoprocentní otevřenosti. Po vzoru architektonických soutěží, kde se princip transparentnosti osvědčil, jsme se rozhodli jej aplikovat i do Estate Awards, a to s naprosto jasným cílem: přispět ke kultivaci trhu, a zasadit se tak i o jeho další růst,“ vysvětluje Matěj Šišolák, organizátor soutěže a publisher magazínu Estate z Premium Media Group.

Hodnocení odborné poroty bude probíhat ve dvou kolech. První kolo proběhne individuálně u každého z porotců a na základě short listů každého z nich porota rozhodne o umístění v jednotlivých kategoriích. V každé kategorii budou oceněny tři projekty. „Odborná porota je tvořena z předních insiderů nejen z oboru real estate, ale i ze zástupců jednotlivých profesí, akademické sféry a významných institucí s vlivem na developerský segment, stavební proces a realitní scénu,“ dodává Šišolák.

Premium Media Group má kromě soutěže Estate Awards každoročně na starosti také žebříček Top 100 architektonických ateliérů, které vyhlašuje časopis ARCHITECT+. Označení Top 100 získávají ateliéry, které vykazují dlouhodobou kvalitu a mají zároveň výrazný vliv na českou architektonickou scénu. Porota složená z odborné redakční rady architektů a akademiků v čele s šéfredaktorem časopisu ARCHITECT+ Matějem Šišolákem oceňuje také Top 10 Emerging Architects – tedy ateliéry mladší se slibnou perspektivou. V rámci slavnostního večera budou kromě udílení cen Estate Awards vybrány také čtyři ateliéry z žebříčku Top 100 architektonických ateliérů, z nichž jeden dostane cenu časopisu ARCHITECT+.

Více informací najdete zde.

Hlavní partneři soutěže: CzechInvest, Galerie Kodl

Partneři soutěže: Takenaka, Freya, BH Securities, Bomma, Roberto Coin, Valen & Masar, Voix  

Partneři Top 100 architektonických ateliérů 2021: Audi, Hanák Nábytek, Grand Beds    

Mediální partneři Top 100 architektonických ateliérů 2021: CzechCrunch, E15

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.