kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Prague Wine Trophy: Nejlepší vína na vás čekají v Jaltě

Prague Wine Trophy: Nejlepší vína na vás čekají v Jaltě

Prague Wine Trophy
Foto: Mirek Rendl
Po více než dvouleté neplánované pauze se uskuteční přehlídka medailových vín z největší mezinárodní soutěže vín v ČR Prague Wine Trophy. Galadegustace proběhne ve středu 8. června 2022 v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Během slavnostního ceremoniálu budou předána ocenění nejlepším vinařstvím a dovozcům soutěže. V 16 hodin začne ve všech konferenčních prostorách hotelu Galadegustace medailových vín pro širokou veřejnost, na níž 62 vystavovatelů, medailistů soutěže, představí více než 550 vín. Každý milovník vína si bude moci porovnat své chuťové preference s hodnocením odborné poroty soutěže.

Na Galadegustaci se mohou představit pouze medailisté Prague Wine Trophy. Účast si nemůže zaplatit žádný vinař ani dovozce, který v soutěži nezískal medaili. Díky tomu si Galadegustace Prague Wine Trophy v průběhu let vybudovala pověst jedné z nejlepších vinařských akcí v Praze. Bude příležitost se osobně setkat s nejlepšími domácími vinaři i řadou zahraničních. Akce potrvá do 20 hodin.   

Galadegustace je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže vín Prague Wine Trophy, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech každoročně od roku 2007. Mezinárodní porota soutěže je složena z vinařů, obchodníků s vínem, someliérů a novinářů. Domácí a zahraniční vína se soutěže účastní v podobném poměru, v jakém jsou zastoupena na českém trhu s vínem. Hodnocení probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy jsou vína hodnocená v sériích po dvaceti vínech stejné odrůdy třikrát za sebou, jsou porovnávána vzájemně mezi sebou a sleduje se jejich vývoj. Díky tomu je medaile Prague Wine Trophy mezi odbornou veřejností velmi uznávaná, považována za známku kvality a využívána jako marketingová podpora pro propagaci kvalitního vína.

Nejlepší vinařství roku 2021

Soutěže Prague Wine Trophy se v roce 2021 zúčastnilo 2103 vín. Některou z medailí získalo 112 vinařství a dovozců. Cenu Jindřicha Duška za rok 2021 pro nejlepší vinařství získalo Zámecké vinařství Bzenec. Na druhém místě se umístilo Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a na třetím místě Vinařství Štěpán Maňák. Nejvíce medailí z dovozců získal Adveal, na druhém místě skončilo Víno pro Vás a o třetí místo se dělilo OHMS a Slovenské Víno Online. Ze zahraničních vinařství přihlášených přímo získalo nejvíce medailí Villa Vino Rača, druhá byla Karpatská perla a třetí Shebo Winery. Nejlepším zahraničním vinařstvím přihlášeným dovozci se stalo vinařství Castel Freres, následované vinařstvím Les Grands Chais de France (dovozce United Brands) a vinařstvím Reinhold Haart (dovozce OHMS).

Prague Wine Trophy uděluje zúčastněným vinařstvím rating. Ten nejvyšší, 5 hvězdiček, získalo v loňském ročníku 85 vinařství z celého světa s průměrem tří nejlepších vín 90 a více bodů.

Generálním partnerem Galadegustace je VINOLOK. Partnery jsou Vinařský fond ČR, Umění vína, Allivictus, RIEDEL a Ticketmaster. Mediálním partnerem festivalu je časopis Víno&Styl. Prague Wine Trophy podporuje Alzheimer nadační fond.

Cena vstupenky je 1500 korun a je možné ji zakoupit v síti Ticketmaster. Více informací najdete na www.pww.cz.

Galerie

Foto: Mirek Rendl

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky