kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Proč si zvolit dřevěné brikety obsahující smrkové dřevo?

Proč si zvolit dřevěné brikety obsahující smrkové dřevo?

brikety
Foto: Freepik
Ve světě dřevěných briket jsou ty smrkové ve směsi s dalšími měkkými dřevinami podceňované. Je to škoda, protože jejich už tak skvělé vlastnosti vylepší zpracování do podoby válců nebo cihliček. Ptáte se, jak je to možné? Je za tím proces lisování.

Jaké vlastnosti má surovina na dřevěné brikety?

Dřevo jehličnatých stromů je velice výhřevné. Za krátkou dobu se rozhoří a vám zařídí teplo domova. Je ideální k topení, když se vracíte do vychladlé místnosti nebo když chcete sálající kamna. Ale v podobě naštípaných špalků se smrkové dřevo do krbu příliš nehodí, protože silice a pryskyřice v něm obsažené praskají. To jde změnit, když se z něj vyrobí dřevěné brikety. Ty jsou naprosto dokonalé palivo do krbu.

Koncentrace nejlepších vlastností smrku v dřevěných briketách

Proces lisování pod vysokým tlakem a teplotou upraví smrkové piliny do stavu, kdy k praskání nedochází. Zachová se vysoká výhřevnost koncentrovaná v dřevěné briketě. Stlačením se zvyšuje hustota materiálu a měkké dřevo jehličnanů je mnohem snadněji lisovatelné. Proto ve smrkových dřevěných briketách ve směsi s dalšími dřevinami naleznete silný koncentrát energie. To vám potvrdí každý výrobce dřevěných briket.

brikety
Foto: Optimtop

Jaké klady mají dřevěné brikety?

Brikety dřevěné mají obrovskou výhodu ve své snadné skladovatelnosti. Obrovský objem dřeva je po zpracování v malých válcích nebo cihličkách, které v sobě obsahují až tři špalky společně s jejich výhřevností. V případě „jehličnanů“ se zbavíte velkých vyskládaných hranic a máte jen pod střechou a v suchu uskladněné dřevěné brikety. Ke krbu si donesete jen balíček dřevěných briket a přikládáte.

Správně vyrobené dřevěné brikety se vyplatí

Vždy vybírejte kvalitně slisované dřevěné brikety. Ty úplně nejlevnější dřevěné brikety nemusí projít řádným procesem výroby. Pak se rychle rozpadnou, expresně shoří a vzniklé intenzivní teplo může poškodit vaše topné zařízení. Nebo se může stát, že nekvalitní dřevěné brikety intenzivně kouří a zadehtují kouřovody. Náklady na opravy pak převýší ušetřené peníze.

Nákup dřevěných briket na paletě je výhodný

Pokud opravdu chcete ušetřit, nakupte dřevěné brikety ve větším množství. Vždy to vyjde levněji a vám ubude starostí s nákupem a dovozem domů. Prodej dřevěných briket probíhá po paletách, na kterých jsou uložené balíčky o váze osm až deset kilogramů vámi vybraných dřevěných briket. Vybírejte spolehlivého prodejce, který nabízí kvalitní dřevěné brikety. E-shop Optimtop.cz mezi takové patří a na infolince čeká ochotný personál, který vám s výběrem poradí.

Autor: Kateřina Špunda

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky