kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Skvělé víno i romantická příroda. Slovinské vinařství Zlati Grič chcete zažít

Skvělé víno i romantická příroda. Slovinské vinařství Zlati Grič chcete zažít

Zlati Grič
Foto: Zlati Grič
Tamní vinice rozkládající se v nádherné přírodě jsou díky speciálnímu klimatu jednou z nejzajímavějších vinařských oblastí ve Slovinsku. Když se k tomu přidá mimořádně příjemné prostředí se vším, co potřebujete pro dokonalý odpočinek, včetně golfového hřiště, výsledek je zřejmý. Vinařství Zlati Grič, které je pokračovatelem osmsetleté tradice pěstování vína v této oblasti, prostě musíte navštívit.

Oblast Škalce ve slovinském Štýrsku, ve které se rozkládá z mnoha pohledů unikátní slovinské vinařství Zlati Grič, vypadá bez přehánění jako jedno z nejromantičtějších míst této už tak romantickou krajinou proslulé země. A díky rozsáhlé modernizaci v uplynulých patnácti letech pod dohledem slovinských projektantů Andreje Kemra a Igora Skulje se Zlati Grič zařadil mezi architektonicky nejoceňovanější evropská vinařství vůbec. Za zmínku stojí, že dnes patří českým podnikatelům a investorům Davidu Hauerlandovi a Petru Valentovi, kteří jsou zároveň majiteli Fidurocku, firmy zaměřené na realitní development a investice do nemovitostí. 

Škalce považují znalci za mimořádně zajímavou vinařskou oblast. A to nejen kvůli vysokému počtu slunečních dnů, kombinovaných s alpským a panonským klimatem, ale také díky mnohasetleté tradici. Nejstarší tamní písemné zmínky o pěstování vinné révy pocházejí už z roku 1173.

Zlati Grič
Foto: Zlati Grič

Ubytování v tvrzi z 15. století

Fakt, že vinařství leží nedaleko dálnice vedoucí na Istrii, vyloženě vybízí k tomu, abyste se tu při svých cestách na dovolenou či zpět zastavili. Důvodů pro návštěvu tohoto výjimečného místa je celá řada. Předně vynikající víno, kterého Zlati Grič ročně vyrobí zhruba milion litrů. A to především bílé, na které se vinařství specializuje. Potěší hlavně milovníky voňavých, ovšem suchých sauvignonů a svěžích ryzlinků. Nabídne vám dnes velmi žádaná, lehká a dobře pitelná vína s nižším obsahem alkoholu od 10,5 do 11,5 procenta.

Kromě skvělého vína, které je možné ochutnávat v příjemné, vzdušné degustační místnosti ve sklepích, najdete v areálu prakticky všechno pro ničím nerušený a přitom nevšedními zážitky naplněný relax. Vinařství má vlastní restauraci Gostilna Grič, kde vás bezpochyby zaujme šikovné propojování tradičních slovinských surovin a postupů s moderními trendy. V blízkosti vinného sklepa a restaurace pak jsou k dispozici prostorné a s pozorností na každý detail zařízené apartmány v unikátní tvrzi z 15. století, která je impozantní dominantou místa. Výhledy z oken na okolní stráně s révou jsou jednoduše nezapomenutelné. A budete-li mít chuť nechat na sebe tajemnou historii dýchnout ještě intenzivněji, máte jedinečnou příležitost.

víno
Foto: Zlati Grič

Víno z klášterních sklepů

Uchvátí vás třeba nedaleké Slovenske Konjice, středověké město s nenapodobitelnou atmosférou, která vás doslova pohltí okouzlujícími příběhy a rozhodně zasáhne vaše emoce. Mimořádnou stopu v oblasti zanechali mimo jiné kartuziánští mniši. Ti u nedaleké vesnice Žiče obývali klášter, jehož kořeny sahají až do poloviny 12. století a který je dnes významnou historickou a kulturní památkou. Pravidelně se tu koná celá řada kulturních akcí, jejichž cílem je oživit historickou paměť kartuziánů. A mimochodem, i tady, v původních sklepích kláštera, vznikají vína s etiketou Zlati Grič.

Dalším důkazem, že toto vinařství nabízí jedinečnou kombinaci historie a moderního světa, je tamní golfové hřiště. Nabídne sice jen devět jamek, ale současně naprosto výjimečný zážitek ze hry mezi vinicemi, který tento ,hendikep´ bohatě vyrovná. Navíc jsou tu i další možnosti sportovního vyžití, například projížďky na kole nebo v zimě lyžování.

Pobyt ve vinařství Zlati Grič vás obohatí o zážitky, které nejspíše nikde jinde nezískáte. Pokud byste se o něm chtěli dozvědět víc, podívejte se na web zlati-gric.si/en nebo pište na adresu [email protected], popřípadě využijte další kontakty, které najdete na zlati-gric.si/en/about-us.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky