kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Travel News: Egyptský Karibik otevřen

Travel News: Egyptský Karibik otevřen

Egypt
Foto: Unsplash
Jaké cestovní novinky jsme si pro vás přichystali?

Egyptský Karibik otevřen

Tušíte, kam jezdí movití Egypťané na dovolenou? Nejsou to turisticky exponované resorty u Rudého moře. Domácím dovolenkářům bylo ještě donedávna zaslíbeno letovisko Marsa Matrúh na severním pobřeží. To se změnilo v srpnu tohoto roku, kdy Egypťané svůj „Karibik“ u Středozemního moře otevřeli také zahraničním turistům. Nachází se tu výstavní pláže s bělostným pískem ještě nepolíbené masovou návštěvností. Jednu z nejkrásnějších najdete u zátoky Almaza Bay, kde již stojí několik pětihvězdičkových hotelů. Almaza je arabský výraz pro diamant a inspirací názvu byly zdejší vody. Kořeny Marsy Matrúh sahají až do ptolemaiovských dob, odkaz na královnu Kleopatru, která tuto lokalitu vyhledávala, je proto všudypřítomný. Je dobrým bodem k výletům do Alexandrie či pouštní oázy Síwa. Let z Prahy do Marsy Matrúh trvá kratší dobu než do jiných egyptských letovisek. Za necelé tři hodiny jste na místě a můžete prožít ještě příjemný zbytek podzimu.

Balijský detox

Téma udržitelnosti a ekologie rezonuje i v konceptech nejnovějších hotelů. V červnu letošního roku byl na ostrově Bali otevřen resort Buahan – Banyan Tree Escape. Nachází se čtyřicet minut jízdy severně od Ubudu, daleko od turisticky vyšlapaných tras. Mezi rýžovými poli a bujnou vegetací poskytuje dokonalé podmínky k relaxaci. A opravdu ničím nerušené, protože resort je určen pouze dospělým návštěvníkům. Tvoří ho šestnáct vil, u nichž byl uplatněn novátorský princip no walls, no doors, aby nestálo nic mezi vámi a okolní zásobárnou zelené energie. Ložnice tak rovnou navazuje na privátní bazén s výhledem do krajiny bohů. Koncept luxusního resortu je ekologicky uvědomělý, menu restaurace zaměřené na rostlinnou stravu se opírá o lokální produkty s cílem nulového odpadu. Kromě dokonalého SPA, kde terapeuti vycházejí z tradičních léčebných technik, se v resortu nacházejí skrýše stvořené k rozjímání.

Bali
Foto: Unsplash

Nejlepší světová atrakce

Na základě hodnocení cestovatelského portálu TripAdvisor získal letošní ocenění Travelers‘ Choice jako nejlepší turistická atrakce světa barcelonský chrám Sagrada Familia. Slavné památky, jako je Koloseum v Římě, newyorský mrakodrap Empire State Building či florentinská galerie Uffizi, nechal za sebou. Návštěvníci na unikátní stavbě katalánského architekta Antonia Gaudího oceňují její kolosální rozměry a také skutečnost, že stavební práce zahájené v roce 1882 trvají dodnes. Jedná se tedy o živý odkaz architektury, jehož příběh by měl být dovršen v roce 2026, kdy uplyne sto let od Gaudího smrti. Geniální tvůrce zemřel následkem zranění, která utrpěl při srážce s tramvají, údajně, když se zahleděl na své životní dílo.

Barcelona
Foto: Unsplash

Autor: Barbora Slavíková Literová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky