Lifestyle

Jak proběhl 13. ročník innogy SKI&GOLF Czech Championship 2021

Jak proběhl 13. ročník innogy SKI&GOLF Czech Championship 2021
15.4.2021

Innogy SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP, sportovní klání, které spojuje dvě disciplíny lyžování  a golf, se uskutečnil v termínu 9. a 10. dubna 2021, na základě výjimky Ministerstva Zdravotnictví prostřednictvím Národní Sportovní Agentury. „Chceme poděkovat všem účastníkům, že nám pomohli dodržet požadované opatření a navázat na minulé ročníky“, potvrzuje Ladislav Bien z promotérské společnosti Czech Golf Production. 

Premiérově ve středních Čechách, s lyžařským závodem v  Areálu Monínec a na hřišti Radecký, na Konopišti. Vládní omezení zakázalo tradiční podvečerní předávání čísel a vše začalo až na „kotvě“ na Monínci. Počasí přálo, velmi dobře připravená pista a modrá obloha…

„Je velká škoda, že jsme si díky pandemii a omezením nemohli užít letošní zimu. Podobných akcí jako innogy SKI&GOLF mohlo být rozhodně více. Jsme moc rádi za pozitivní ohlasy“, doplňuje Jaroslav Krejčí, ředitel Areálu Monínec.

Lyžařské závody proběhly, v pěti kategoriích – MASTER, WOMEN, JUNIOR, MID, MAIN. V kategorii WOMEN, dominovala  talentovaná Sára Svinková a mužů Vlastimil Štefl, podobně jako v roce 2019, nejrychlejším časem dne za 37,97 sec. Na dalších místech se umístili Jiří Vašíček, Petr Svinka a Adam Provazník.

Kategorie MAIN, vítěz Vlastimil Štefl

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Sobotní počasí hráčům nakonec přálo, pouze v některých okamžicích hru ztěžoval vítr. „Bylo mám ctí přivítat, společně s Areálem Monínec, akci innogy SKI&GOLF Czech Championship, ve středních Čechách“, říká Petr Kunc, člen představenstva společnosti Golf Konopiště.

Hřiště Radecký, v parametrech, které rozhodně překonávaly běžný standard začátku golfové sezóny svědčily mladým puškám. Titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR v kombinaci innogy SKI&GOLF Czech Championship 2021 získal, poprvé Adam Provazník (JUNIOR), který po skvělém výkonu na lyžích 38,25 sec a velmi slušném výsledku v golfu 75 ran, potvrdil vyrovnanou výkonnost.

Celkový vítěz Adam Provazník

V kategorii WOMEN, potvrdila roli favoritky Viktorie Trůková se zapsaným výsledkem 76 ran a nejtěsnějším rozdílem překonala Sáru Svinkovou. Kategorii MAIN vyhrál Vlastimil Štefl. V kategorii MASTER se radoval Jiří Janda, a s výsledkem + 2 rány nad par hřiště vévodil pořadí golfu. V kategorii MASTER II zvítězil Pavel Zavaďák. Kategorie MID zvítězil Jan Schovánek před Liborem Škodou a Miroslavem Lidinským. V  kategorii JUNIOR, následovali Adama Provazníka, Tomáš Rada a Jakub Šlapal. Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz.

Viktorie Trůková a Adam Provazník

Vítězové innogy SKI&GOLF Czech Chanpionship 2021:

Kategorie WOMEN: Viktorie Trůková 163,5; Sára Svinková 169,9, Zuzana Luxíková 208,86
Kategorie MASTER I: Jiří Janda 163,04, Tomáš Růžička 165,96, Pavel Zavaďák 169,48 
Kategorie MASTER II: Pavel Zavaďák 169,48
Kategorie MID: Jan Schovánek 157,98, Libor Škoda 164,96, Miroslav Lidinský 169,4 
Kategorie MAIN: Vlastimil Štefl 165,94 
Kategorie JUNIOR: Adam Provazník 151,5, Tomáš Rada 156,78, Jakub Šlapal 172,18

Zástupci partnerských společností s celkovým vítězem, Petr Veselý (Kästle), Adam Provazník a Martin Chalupský (innogy)

.Záštitu nad celou tuzemskou soutěží, nese energetická skupina innogy. "Po roce pandemie, je opravdu fantastické, že se podařilo uspořádat první velký event SKI&GOLF a zahájit tím golfovou sezónu,“ říká ředitel komunikace společnosti innogy Martin Chalupský. Za rok na viděnou při 14. ročníku innogy SKI&GOLF Czech Championship 2022 v termínu 8. – 9. 4. Zpět na tradičních místech ve Špindlerově Mlýně a Kunětické hoře.

Kategorie MID Libor Škoda, Jan Schovánek jun., Miroslav Lidinský

Kategorie JUNIOR Tomáš Rada, Adam Provazník, Jakub Šlapal

Autor: Czech Golf Production, Foto: Ota Mrákota

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.