Architektura & Design

Jarní aukce Galerie KODL: Až 200 uměleckých děl bude k dispozici i online

Jarní aukce Galerie KODL: Až 200 uměleckých děl bude k dispozici i online
14.4.2021

Předaukční výstava 200 mimořádných uměleckých děl probíhá od 26. dubna do 29. května v Galerii KODL a virtuálně i na galerijním webu. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 30. května a zájemci budou mít příležitost dražit i online na www.arstlimit.com.

Významné místo na výstavě i aukci jako vždy zaujímá umění 19. století. Tradičně se prezentuje tzv. Generace Národního divadla v čele s Václavem Brožíkem a Juliem Mařákem, které sekundují významní figuralisté jako Antonín Machek, Maxe Švabinský či Maxmilián Pirner. Výsadní pozici má krajinomalba zastoupená třeba průřezem díla Václava Radimského, obzvláště bohatým na několik výjimečných děl z jeho nejoceňovanějšího francouzského období. Nechybí ani reprezentativní plátna na současném trhu vysoce ceněných solitérů Jakuba Schikanedera, Luďka Marolda, Jana Preislera či Oldřicha Blažíčka.

Nádhernými a skutečně vzácnými obrazy je zastoupeno i 20. století. Kolekci lze otevřít ranou prací Františka Kupky „Koupání“. Hned třemi díly je prezentovaná Toyen, jejíž obraz „Jarmark“ je nádhernou ukázkou jejího přechodu od avantgardních forem k artificialismu, pozdější „Noční slavnost“ (Ohňostroj) je už vyzrálou prací, odrážející její ohromující progresívnost a experiment se strukturální malbou a technikou dripping painting. Raritní je rovněž raný olej Emila Filly „Láhev vína a talíř jablek“, nebo Torso I Františka Muziky. Aukční kolekci doplňují rovněž Rudolf Kremlička, Antonín Procházka, Josef Čapek nebo Otakar Kubín.

Velice kvalitně a početně je letos zastoupen Josef Šíma, mezi nejzásadnější obrazy nabízené kolekce patří například „Interiér a Orphée“, nebo úchvatná práce na papíře „Návrat Thésea“.

Poválečné umění se představí nejen tvorbu Mikuláše Medka, Zdeňka Sklenáře, ale také například nádherným diptychem Běly Kolářové. Krásné práce prezentují rovněž díla Stanislava Kolíbala či Aleny Kučerové.

https://www.galeriekodl.cz

www.arstlimit.com

Toyen, Jarmark

František Kupka, Koupání

Jakub Schikaneder, Loučení na břehu mořském

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.