Lifestyle

Kolekce 38 bytů na 75 Kenmare: New York podle Lennyho Kravitze

Kolekce 38 bytů na 75 Kenmare: New York podle Lennyho Kravitze
Adéla Rusňáková, 17.10.2017

Že je zpěvák Lenny Kravitz vskutku renesanční muž, potvrdil mnohokrát, naposledy letos, kdy v čele s Kravitz Design dokončil exkluzivní renovaci bývalého vícepodlažního parkovacího domu. Dokonalou rovnováhu mezi tím pravým rock’n’rollovým pulzem města, které nikdy nespí, a kýženou citlivostí a lehkostí soudobého designu nezbytného pro vytvoření domova v pravém slova smyslu hledejte v newyorské čtvrti NoLita.

Domov by měl být místem, kde se cítíte sami sebou, přirozeně, místo, které chcete spojit se svými vzpomínkami, alespoň to je přesvědčení z úst Kravitze, který toho pravého pocitu intimity v interiérech dosahuje prostřednictvím organických materiálů – skla, dřeva, kůže a jeho milovaného betonu. Inspirací mu byl ruch a nezaměnitelná atmosféra Downtownu, autenticita živých městských obrazů je na dosah díky panoramatickým oknům přímo z klidného domácího útočiště prodchnutého exkluzivní elegancí.

Zmíněný Kravitzem oblíbený beton hraje hlavní roli v exteriérovém designu, o nějž se zasloužilo studio oceňovaného manhattanského architekta Andre Kikoskiho. Jak sám podotkl, aby mohl stvořit vizi architektury budoucích okolních budov, bylo zapotřebí studovat způsob, jakým se v minulosti ručně stavěly přilehlé cihlové domy v NoLitě. Historické cihly nahradili vzývaným moderním betonem, jeho výsledného působivého vzhledu jemné, ale zároveň bohaté struktury dosáhli pomocí odlévání do forem.

Uvnitř 75 Kenmare na vás pak čekají sametově hladké podlahy z bílého dubu, v kuchyních se snoubí šedo-bílá mramorová pracovní plocha s tlumenou hnědou a matnou bílou na skříňkách a integrovaných spotřebičích Gaggenau, dotek retra modernímu interiéru dodávají bronzové barové stoličky, které ladí s okenními rámy. Chrám očisty těla a duše, nazývat Master bathroom koupelnou by totiž bylo v případě Kravitzova vidění rouháním, zahrnuje prosklenou sprchu, solitérní jednoduchou bílou vanu Devon&Devon a umyvadla od Bianco Drama. To vše ukotvuje kombinace hned dvou druhů mramoru – italského travertinu Titanium a řeckého mramoru French Vanilla, vyhřívání mramorových podlah je samozřejmostí. Ani další koupelna rozhodně nezklame – prostorná prosklená sprcha s matnou sanitou, podlaha Pompeii Basalt a zdi vyplněné velkoformátovým mramorem Bianco Drama.

Při vstupu na trh v březnu toho roku se cena za byt pohybovala v průměru na částce končící pod 4 miliony dolary. V současnosti jsou k dispozici pouze jednoložnicová studia v ceně kolem 2 milionů dolarů, tedy za zhruba 44 milionů korun, bezmála stometrový dvouložnicový byt se dvěma koupelnami je dostupný za 3 miliony dolarů.


 

Adéla Rusňáková

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.