Statement

Lifestyle news: Hodinky Cartier i nový barbershop

Lifestyle news: Hodinky Cartier i nový barbershop
11.8.2020

Prozkoumejte novinky ze světa luxusního lifestylu, které zahrnují vše od elektroniky až po módu.

Truefitt & Hill v Praze

Barbershopů je po celém světě nespočet a jejich domácí scéna je také velmi bohatá, teprve nyní však můžete v Praze zavítat do tradičního holičství Truefitt & Hill. Jeho první pobočka byla otevřena v roce 1805 v Londýně a bývá považována za nejstarší holičství. Tím ale jeho sláva nekončí, právě Truefitt & Hill měl totiž exkluzivní privilegium pečovat o vlasy a vousy královské rodiny nebo třeba o Franka Sinatru. Pražská pobočka na Vinohradské je jediná v Evropské unii a exkluzivní franšíza dodržuje vše od původního vzhledu interiéru až po techniky práce s břitvou.

Svoboda

Pokud si nedokážete představit pravidelný trénink nebo ranní běhání bez svého oblíbeného playlistu tak oceníte další úroveň svobody, jíž do poslechu v pohybu přináší kompletně bezdrátová bluetooth sluchátka. Ergonomický model WF-SP900 od Sony s funkcí eliminace okolního hluku navíc nabízí spolehlivou vodotěsnost, a to dokonce i v prostředí slané vody, takže je vhodný do bazénu i do mořských vln s ponorem do dvou metrů. Interní paměť sluchátek o kapacitě 4GB, což je asi 920 skladeb, umožňuje poslouchat hudbu i bez napojení na smartphone. Reproduktorové jednotky Balanced Armature zprostředkovávají čistý a jasný zvuk, jehož parametry lze upravovat prostřednictvím nastavení v aplikaci. Ovládání hlasitosti audioprodukce, zastavení přehrávání nebo pohyb v playlistu probíhá pouhým poklepáním na skořepinu designového sluchátka.

Phantom Rose 

Automobilka Rolls-Royce poodhalila u příležitosti výstavy květin RHS Chelsea Flower Show příběh růže, jejíž motiv vyvedený z jemného porcelánu se od roku 2017 opakovaně objevuje v interiérech vozů této značky. Řeč je o Phantom Rose, unikátní květině, jejíhož vyšlechtění se ujal britský pěstitel Philip Harkness. K dokonalosti ji dováděl celých osm let. Růže s omamnou vůní, jež roste pouze na nádvoří výrobního závodu Rolls-Royce v Goodwoodu ve West Sussexu, má krémovou barvu a více než padesát okvětních lístků na květ.

 

Fluidní geometrie

Nové hodinky Maillon de Cartier od tradičního pařížského šperkařského domu netají ambice zařadit se mezi ikonické kousky značky. Elegantně femininní design řetízkového náramku stojí na ideji fluidní geometrie. Drží se klasické vize, ale dodává jí dynamiku a pohyb. Výrazný, ale nadčasový quartzový model je v nabídce v provedení z osmnáctikarátového zlata ve žluté, bílé i růžové variantě a korunku hodinek zdobí safír, případně diamanty.

Celoroční kolekce Zuzany Kubíčkové

Návrhářka Zuzana Kubíčková představila novou kolekci, jíž nezatěžují nálepky typu jaro či podzim. Celoroční řada, jak ji autorka sama nazývá, je kombinovatelná napříč všemi obdobími a představuje designérčinu vizi power dressing, v níž nikdy nechybí důraz na ženskou siluetu. V kompletní kolekci najde své favority každá žena, ať už preferuje trendy a klasické dámské obleky, jemné i multifunkční šaty nebo výrazné outfity, které sebevědomě spojují satén s krystaly z dílny sklárny Preciosa. Barevná paleta se drží šedé, béžové, karamelové či bělostných tónů a kontrast k nim vytváří smaragdově zelená, nebesky modrá a lila. 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.