Byznys & Reality

Loftový projekt Parvi Cibulka společnosti YIT hlásí dokončení hrubé stavby

Loftový projekt Parvi Cibulka společnosti YIT hlásí dokončení hrubé stavby
4.6.2021

Společnost YIT úspěšně dokončila hrubou stavbu unikátního rezidenčního projektu Parvi Cibulka, který v pražských Košířích vzniká přestavbou bývalé továrny Meopta. Celkem zde vyroste 150 nízkoenergetických bytů loftového typu v několika variantách – s vysokými stropy, vestavěnými patry, galeriemi, skyboxy či střešními terasami. Finální kolaudace jednotek je plánována na léto 2022 a noví obyvatelé se pak budou moct stěhovat koncem téhož roku.

Aktuálně došlo v projektu Parvi Cibulka k osazení oken v 1. až 5. podlaží. V bytových jednotkách se nyní montují stěny a příčky, ocelové konstrukce galerií a rozvody technického zařízení budovy. Vnitřní vrstvené stěny z nejmodernějšího materiálu zvolil developer s důrazem na výborné akusticky izolační vlastnosti. Nejvyššího komfortu pro budoucí majitele se dosáhne opláštěním deskou se zvýšenou únosností a například při použití běžného vrutu udrží až 34 kg na jeden kotevní bod. Navíc při zavěšování předmětů není nutné předvrtání ani hmoždinky.

Dále se v bytech osazují vícevrstvé dřevěné biodesky na galerie a probíhají pokládky hrubých podlah v systému suché výstavby. Práce samozřejmě postupují rovněž na fasádě, kam se při zachování původní podoby lepí tepelné izolace a fasádní pásky. Ve společných prostorech pak pokračuje realizace výtahových šachet, vodovodních přípojek a kotelny.

O architektonický návrh projektu se postaral renomovaný architekt Jakub Cigler, který zachoval industriální charakter stavby a sladil jej s moderními finskými prvky, kdy například v interiérech vsadil na kombinaci přírodních materiálů se sklem, ocelí a cihlami. „Budova Meopty dominuje panoramatu Cibulky již od 60. let minulého století a vždy na mne působila jako velký parník zakotvený v části města. Tuto důstojnost jsem se snažil v celém projektu ponechat. Parvi Cibulka tvoří v podstatě sedm bytových domů v řadě, díky centrálnímu vstupu se službami v pasáži však přitom působí jako rezidenční palác,” doplňuje architekt Cigler.

Stylové bydlení i pro rodiny s dětmi

V bývalé továrně developer vytvoří celkem 150 bytových jednotek o dispozicích 1+kk až 5+kk a velikostech od 44 m2do 250 m2 v mnoha variantách. „Parvi Cibulka láká zájemce o moderní bydlení, kteří chtějí, aby jejich domov měl styl a dýchal jedinečnou atmosférou. Kromě industriálních prvků loftového bydlení oceňují především velkou míru variability bytových řešení, z nichž si vybere každý podle svých potřeb,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Například jednotky Kreativ lze v průběhu času rozšířit o nové galerie, což přivítá pár či rodina plánující další děti. Horní patra budovy jsou pak rezervována pro jednopodlažní byty Panorama. Ty zahrnou rovněž čtyři jedinečné penthousy, prosklené po celém obvodu a s nádhernými výhledy na Prahu, které si zamilují milovníci luxusu. Doplní je totiž nadstandardní technické řešení a velké střešní terasy se zelenými zahradami.“ Další jednotky s označením Gallery představují klasické lofty s vestavěnou galerií. Kategorie Duplex nabízí standardní mezonetové byty se dvěma patry. Jednotky pojmenované Industrial zase ozvláštní výška stropů až 4,5 metru, což zajistí prosluněný a vzdušný interiér. Pro zájemce nachystala YIT vzorový byt, jehož návštěvu lze uskutečnit po domluvě s obchodními zástupci.

Klidné zázemí přímo pod okny

Budova o šesti nadzemních podlažích zahrnuje rovněž devět komerčních ploch, v nichž vznikne například kavárna či prostor pro menší fitness. Součástí projektu se stanou kočárkárny, místnosti pro mytí kol a psů i sdílená dílna. Parvi Cibulka stojí naproti již dokončené rezidenci Aalto Cibulka. Oba propojuje společná recepce a soukromý park o rozloze 7 000 m2. Určen je výhradně pro rezidenty, kteří mohou na spoustě laviček relaxovat při pohledu na uklidňující vodní prvek a přitom zde v klidu a bezpečí nechat své děti naplno využívat dětské hřiště.

Spojen s přírodou i městem

Projekt doslova leží v obklopení přírody, jen pár kroků od něj začíná přírodní park Košíře-Motol. V něm se nachází plno romantických zákoutí, jež vybízí k dlouhým procházkám. Volný čas lze trávit také na nedalekém devítijamkovém golfovém hřišti, v centru Squashpark Cibulka nebo na motokárách v Greyhound parku. Děti ocení vyjížďku v legendárním historickém motoráčku, jehož zastávka stojí jen 5 minut chůze od projektu.

Lokalita disponuje dobrou občanskou vybaveností a výborným spojením do centra města. Za pouhých 10 minut jízdy autem se dostanete do středu Smíchova, který nabízí spoustu možností k nákupům i zábavě. Přímo u Parvi Cibulka se navíc nachází autobusová zastávka zajišťující spojení na tramvaj či metro.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.