Lifestyle

Martin Pražský: Uplynulý rok nám přinesl nejvíce nalétaných hodin

Martin Pražský: Uplynulý rok nám přinesl nejvíce nalétaných hodin
12.1.2021

Česká společnosti Time Air bude letos slavit 20 let své existence na trhu. Za tu dobu se zařadila mezi nejvýznamnější poskytovatele charterových letů v Evropě. Se svojí flotilou nalétala v loňském roce přes 3500 letových hodin, a podnikla tak více než 2000 letů po Evropě.

„V roce 2001 jsme provozovali jedno vrtulové letadlo a nálet byl několik málo desítek hodin za rok. Ke konci loňského roku jsme měli v provozu už 8 proudových letadel v kategorii „light“ a počet nalétaných hodin byl stonásobně vyšší,“ říká ředitel firmy Martin Pražský. „Minulý rok nám přinesl hodně výzev. Přesto se nám podařilo upevnit naši pozici na trhu a na podzim se naše flotila rozrostla o tři nová letadla. Také jsme otevřeli vlastní servisní centrum, takže postupně provádíme čím dál více údržby sami,“ dodává Pražský. S počtem nalétaných hodin se firma v kategorii „light jets“ vloni zařadila na druhé místo v Evropě.

Firma vyvinula vlastní standardy Corona Safe

„Uplynulý rok poznamenaný pandemií koronaviru byl náročný a zejména duben a květen byly pro chod firmy kritické,“ uvádí Pražský a dodává: „Na situaci jsme však zareagovali velice rychle. Již v polovině března byla firma kompletně vybavena respirátory, rouškami, dezinfekcí a dalším materiálem pro ochranu zdraví pracovníků, zejména posádek a cestujících.“ Ještě předtím, než vstoupily v platnost oficiální předpisy, představil Time Air vlastní principy CoronaSafe, které aplikuje na celý svůj provoz. Jedná se o soubor pravidel, která platí napříč celou firmou a týká se jak vlastního chodu společnosti, tak všech oblastí provozu – od dezinfekce a přípravy letadel, přes odbavení letů až po kontakt s klienty.

Kvalitní servis a spolehlivost je pro klienty důvodem se vracet

Mezi klienty Time Air využívající služby charterových letů patří podnikatelé, ale také světové celebrity ze světa sportu i showbusinessu. „Klienti se k nám rádi vracejí. Cesty často souvisejí s jejich profesí, ale přece jen převažují ty za odpočinkem.“ dodává Pražský. Svoji leteckou flotilu firma staví na typu Nextant 400XTi, který představuje high end v kategorii light jets – má jeden z největších doletů ve své třídě a velmi pohodlnou kabinu. „Velice často úspěšně konkurujeme letadlům vyšší kategorie. Před Vánoci jsme navíc převzali první letadlo kategorie„super midsize“,“ upřesňuje Pražský.

Péče o letadla klientů

Klienti vyhledávají Time Air také v případě, že si chtějí pořídit vlastní letadlo. „V této oblasti poskytujeme služby na klíč – poskytujeme klientům poradenství a následně zprostředkováváme a zajišťujeme koupi letadla. Pokud si to klient přeje, letadlo poté využíváme pro charterovou leteckou přepravu a klienti jej mají samozřejmě k dispozici kdykoliv, kdy potřebují. Náš tým čítající dnes už více než 60 špičkových profesionálů se stará o vše od handlingu, přes podporu, zajištění a vlastní provedení letů, až po pravidelnou údržbu.“ uzavírá Pražský.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.