Architektura & Design

Nový minimalismus je esencí jemnosti a komfortu

Nový minimalismus je esencí jemnosti a komfortu
26.2.2021

V současné době, pro kterou je charakteristický sociální distanc a práce z domova, hraje interiérový design důležitější roli než kdykoliv dříve. Takzvaný ‚nový minimalismus‘ nás vrací zpátky k základní podstatě bytí, a je vše jen ne sterilní. Děláme, co je v našich silách, abychom minimalizovali vzájemný kontakt, a o to více oceňujeme jemnost přírodních materiálů, jako je například dřevo. Není tedy náhodou, že jsou nyní v centru pozornosti právě parketové podlahy. Dřeva tónovaná do světlých odstínů se dokonale hodí k moderním ‚zenovým interiérům‘ akcentujícím světlo a prostor.

Ve šlépějích Marie Kondo

Odborníci na úklid už delší dobu adorují minimalizaci zbytečného balastu jako skvělý způsob, jak dosáhnout uspořádané mysli a pocitu klidu. Nový minimalismus není pouhou intelektuální pózou o zbavení se veškerého materiálna, jedná se o životní filozofii. Všichni se vracíme k základům. Umění ‚nechat jít‘ už není klišé, ale naše každodenní realita. I to vysvětluje celosvětový úspěch japonské metody KonMari od Marie Kondo, která činí z vyhazování věcí téměř umělecký počin. Cílem této metody je vytvořit si z domova prostor, které nám dává pocit klidu. Dekorace ztratily význam pro svoji ‚pouhou‘ dekorativní funkci, zůstávají jen předměty, které nám dělají radost. V duchu této filozofie bychom měli investovat pouze do věcí, které jsou kvalitní a udržitelné. 

Japandi, nový minimalismus

Méně je více. Tento koncept je všeobecně známý, ale nyní nám ukazuje svou světlejší stránku. Sterilní černobílé interiéry 90. let udělaly prostor teplejším tónům béžové a pískové a pudrovým odstínům. To vše v kombinaci s na dotek příjemnými prvky, jako jsou měkké koberce a ručně vyrobené pleteniny. Japandi, kombinace japonského a skandinávského designu, je právě teď velmi v kurzu. Minimalistické linie, organické tvary a paleta světlých barev dokonale zapadají do nové filozofie designu, jejímž cílem je vytvořit klid a harmonii. Zaměření na přírodní materiály také vysvětluje intenzivní využití dřeva nejen v oblasti nábytku, ale také u podlah a dokonce i v případě stěn a stropů. V době, kdy je lidský kontakt omezen na minimum, si více než kdy jindy vážíme ‚tepla‘ dřeva.

Hřejivé dřevo

Není divu, že poptávka po dřevěných podlahách roste. Zejména světlé odstíny dřeva jsou v současné době velmi populární, protože pomáhají umocnit pocit světla a prostoru. Krása přírody je v její rozmanitosti a detailech, a to je přesně to, co nabízí dřevěné podlahy od belgického Quick- Stepu. Zejména dřevo ve světlých tónech téměř bez suků nebo přiznaných prasklin dokonale funguje v ‚zenovém interiéru‘, který působí ‚čistě‘ a velmi harmonicky.

O společnosti Quick-Step

Quick-Step je značka kvalitních podlah vyráběná společností Unilin. Neustálý výzkum a inovace udělaly ze značky Quick-Step jednoho z nejsilnějších hráčů v podlahovém průmyslu na světě. Do povědomí se dostala nejen díky svým vysoce kvalitním produktům, ale také díky ojedinělému pokládkovému systému Uniclic®, ke kterému není zapotřebí lepidlo. Quick-Step postupem času vytvořil samostatnou kategorii ve světě podlahových krytin – podlahy, které se rychle instalují a snadno udržují ve všech situacích. V současné době nabízí laminátové, vinylové či parketové krytiny ve více než 100 zemích. Je skutečným lídrem v oblasti designu, inovace a kvality.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.