Byznys & Reality

Oaks Prague otevírá vzorový byt, první obyvatele přivítá již letos

Oaks Prague otevírá vzorový byt, první obyvatele přivítá již letos
17.5.2021

Oaks Prague, prémiový developerský projekt v Nebřenicích u Prahy, představí svůj vzorový byt, který se nachází v jednom z bytových domů od ateliéru Chapman Taylor Architects. Tyto domy, stejně jako bytové domy od studia JTP, už letos přivítají své první obyvatele. Oaks Prague nabízí nejen moderní bydlení, ale i volnočasové aktivity podporující work-life balance. Projekt, jehož součástí je prvotřídní golfové hřiště, je zasazený do středočeské krajiny a naplno využívá blízkosti přírody, svým obyvatelům nabídne i širokou škálu služeb.

Nově otevřený vzorový byt je součástí první rezidenční části Oaks Prague. Kolaudace nízkoenergetických bytových domů, navržených významnými architektonickými studii Chapman Taylor a londýnskými JTP Architects, je naplánovaná na podzim 2021. Budoucí majitelé si budou moci zvolit z více jak 39 jedinečných bytů o velikosti studiových apartmánů až po duplexy o 190 metrech čtverečních. Součástí budov jsou i komerční prostory.

„Oaks Prague nabízí to nejlepší z obou světů. Městečko je zasazené v srdci středočeské krajiny, a přesto pouhých 20 minut od Prahy. Na podobě bytových domů jsme spolupracovali se světově proslulými architekty. Vzdušný a velkorysý prostor s nadčasovým designem dokonale zapadá do celkové filozofie projektu, pro který je typický aktivní životní styl a propojení s přírodou. Právě tuto atmosféru chceme prostřednictvím vzorového bytu co nejvíce přiblížit,“ říká Kateřina Poláková, Marketing & Sales Director.

Vzorový byt inspirovaný přírodou

Vzorový byt o dispozici 3+KK s velkou terasou nabízí mimo jiné smart home řešení. Design je dílem ateliéru Kunc Architects. „Při navrhování jsme se inspirovali přírodou a ladili interiér do jemných, teplých tónů. Naším cílem bylo podtrhnout výjimečnost prosluněného a vzdušného prostoru,“ říká Michal Kunc z ateliéru Kunc Architects.

Bytové domy vznikají jako součást unikátního projektu rostoucího na ploše o 140 hektarech. Oaks Prague je ve střední Evropě výjimečný svou velikostí, komplexností a kvalitou. Projekt vzniká na několika úrovních. Rezidenční část bude po dokončení obsahovat přibližně 450 domovů v podobě atypických bytových domů a luxusních vil.

Zázemí a služby

Všichni obyvatelé budou mít od počátku k dispozici zázemí v podobě poskytovaných služeb concierge, security a nově otevřeného Deli Bistra. Příští rok navíc započne výstavba mateřské školky pro 40 dětí. V další fázi připravujeme spa, butikový pětihvězdičkový hotel a další sportoviště.

Golf

Minulý rok v létě bylo dokončeno 18 jamkové golfové hřiště s licencí PGA National. Dominantou je klasicistní zámeček, který byl v 19. století domovem rodiny von Schüttelsberg.  Budova je kulturní památkou a v současné době probíhá jeho citlivá rozsáhlá rekonstrukce.

„Okolní příroda je jeden z nejdůležitějších aspektů projektu a obyvatelé si ji budou moci užívat i díky upraveným trasám pro procházky, běh či cyklistiku. Naše pozornost se upírá na obnovu lesů, péči o rybníky a louky a nezapomínáme ani na sběr dešťové vody. Udržitelnost je rovněž zásadní parametr od návrhů až po samotnou výstavbu všech částí projektu. Využíváme přírodní materiály, jako je kámen nebo dřevo i moderní technologie, které zaručují co možná nejšetrnější provoz. Všechny budovy jsou nízkoenergetické, vybavené tepelnými čerpadly i systémy chytré domácnosti.,“ vyjmenovala Kateřina Poláková.

Za projektem Oaks Prague stojí společnost Arendon Development Company a.s., která je součástí skupiny Decimus Real Estate.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.