Studio

Oaks Prague: Za leskem luxusu

Oaks Prague: Za leskem luxusu
11.11.2020

Exluzivní značka, sofistikovaná rezidence, concierge služby a špičkové golfové hřiště v dosahu. S takovou vizí vzniká na území malebné obce Nebřenice nedaleko Prahy unikátní projekt Oaks Prague. Věrný svému názvu nabídne v příšeří dubů prémiové bydlení těm, kteří touží po aktivním i zdravém životě v přírodě.

Na začátku stál na místě, které je dnes vzdálené z centra Prahy asi 30 minut jízdy směrem na Brno, malý zámek. Kolem něj vyrostla v minulých staletích vesnička Nebřenice, kde si na počátku 19. století koupili pozemky pánové z rodu Von Schüttelsberg. Ti zámek přestavěli v klasicistním stylu a okolo vybudovali anglický park s daňčí oborou. Stejnou eleganci teď hodlá někdejší sídlo nebřenické šlechty poskytnout i budoucím rezidentům, tentokrát v rámci konceptu Oaks Prague.

Rezidenční městečko vznikající aktuálně na ploše 140 hektarů pod taktovkou společnosti Arendon, která je součástí globální skupiny Decimus Real Estate Limited, totiž vyniká hned několika nej - jedinečný je už samotný koncept rezidencí v počtu přibližně 430 jednotek, v nichž se snoubí moderní architektura rozmanitých stylů a dispozic s přírodními materiály typickými pro českou vesnici.

Příkladem budiž vily s výhledem na blízké golfové hřiště, obklopené nádhernými zahradami o rozloze 1500 až 5000 metrů čtverečních, které budou dokončeny v příštím roce. Stejným směrem bude orientován i komplex bytů, kde každá jednotka zaujme celé patro a vedle soukromého fitness centra nabídne i relaxační zónu a uzavřenou zahradu. Rozmanitostí dispozic oplývají rovněž byty v centru městečka s půdorysy 1+kk až 4+kk či mezonety s interiérovými krby, jejichž dokončení se plánuje do konce letošního roku. A stranou nezůstanou ani rodinné domy se soukromými zahradami a obytnou plochou nejméně 300 metrů čtverečních.  

O jejich kvalitě ostatně svědčí i jména světoznámých architektů, kteří se na projektu podíleli. Například studia JTP Architects a McGarry Moon, která sídlí ve Velké Británii, a pražské studio Chapman Taylor, která navrhla byty a rodinné domy v centru Nebřenic. Byty s výhledem do zeleně pro změnu designovala architektka Vivian Lee ze studia RM&PA, zatímco na luxusních vilách pracovali čeští architekti ze studia ADR, britské studio John Pardey Architects a studio RM&PA z USA.

Čisté materiály i technologie  

K sofistikovanému bydlení v Oaks Prague samozřejmě přispívají i kvalitní materiály, jako je přírodní kámen a dřevo, jimiž jsou obloženy fasády, titanzinkový plech na střechách, dvojité či trojité zasklení oken nebo dřevěné podlahy a podlahové topení v obývacích pokojích. Architekti přitom nezapomněli ani na moderní technologie pro chytrou domácnost a udržitelné bydlení 

Projekt tak využívá například geotermálních tepelných čerpadel, jež získávají energii ze země, recyklaci dešťové a závlahové vody nebo čističku odpadních vod. O důrazu na udržitelnost svědčí také výsadba domácích druhů rostlin nebo dřevěná útočiště, která developer staví ve spolupráci s krajinnými architekty Šmídová Landscape Architects pro zachování a zvyšování zdejší biodeverzity.

To vše by ovšem k luxusnímu životu na vesnici samo o sobě nestačilo. Bydlení proto doplňují i služby concierge vhodné pro životní styl 21.století, včetně úklidu a údržby, vyzvedávání balíků, dovážky potravin či 24hodinové ostrahy. Kromě toho rezidenti ocení i spoustu příležitostí pro aktivní životní styl, ať už v podobě tenisových kurtů či několika kilometrů stezek pro rekreační běhání, jízdu na kole i na koni. 

Golfová špička

Přidanou hodnotou projektu se v příštích měsících stane také pětihvězdičkový butikový hotel LivNordic, jenž vyroste v blízkosti zámku. Kromě wellness a spa ve skandinávském stylu značky Six Senses nabídne zájemcům masáže, posilovnu či velký plavecký bazén, zatímco byznys účelům poslouží konferenční centrum, restaurace, lounge bar či vinný sklípek.  

Počinem, jenž stylově dotvoří prostředí rezidencí, je ale něco jiného. V jejich okolí se totiž letos v létě otevřelo osmnáctijamkové golfové hřiště PGA National Czech Republic navržené předním architektem v oboru Kylem Phillipsem, které s ohledem na exkluzivitu licence zůstane jediným golfovým hřištěm s licencí PGA National v Česku. Což znamenáže kromě dostání nejvyšším standardům designu a kvality povrchu hřiště je na něm možné pořádat mezinárodní profesionální golfové turnaje. 

Tohle všechno ale naplno ožije teprve v příštích měsících a letech. Výstavba rezidenčního bydlení, která aktuálně probíhá, totiž přivítá první obyvatele v příštím roce, zatímco velké finále Oaks Prague přijde podle očekávání až roku 2028, kdy bude kromě golfového hřiště v provozu i hotel a restaurace.

Foto: Archiv

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.