Status

Ocenění Českých Podnikatelek šíří myšlenku „Budujeme hrdé Česko“

Ocenění Českých Podnikatelek šíří myšlenku „Budujeme hrdé Česko“
21.10.2020

„Letošní 13. ročník Ocenění Českých Podnikatelek bude jiný. Zájem ze strany podnikatelek o účast v něm je však vysoký. V době krize je potřeba být součástí něčeho většího, mít prostor, kde se můžete nadechnout, inspirovat, poradit,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek.

Blíží se vyhlášení výsledků letošního 13. ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK. Jak tento ročník vidíte? Nezaúřadovala ona „smolná“ třináctka?

Nevidím letošní ročník jako smolný, a už vůbec bych to nedávala za vinu třináctce, nejsem pověrčivá. Pravdou však je, že OCP v roce 2020 bude jiné. Celá soutěž i nominace se letos dostaly kvůli pandemii Covid-19 do zcela nového kontextu. Jak vždy říkám, vítězství i úspěch se rodí v hlavě. My jsme dobu Covidu vzali jako absolutní a pozitivní příležitost pro firemní i osobní růst. Můj tým si vedl fantasticky. Jsem na ně nesmírně hrdá. V prvé řadě jsme využili našich letitých zkušeností s pořádáním on-line webinářů. Kdysi jsme s tím předběhli dobu, nyní se nám to sešlo. Webináře jsme nyní rozšířili o pořádání on-line talk show s osobnostmi. Za dva měsíce jsme uspořádali cca 15 on-line akcí s účastí téměř 700 hostů. Bylo to dynamické, zábavné, vzrušující.  Také jsme intenzivně pracovali a s přispěním expertního týmu ekonomů a odborníků Podnikatelské platformy Helas jsme vytvořili Podnikatelskou E-Platformu. Každoročně jsme totiž ve spojení 11 tisíci českými firmami a naším cílem je, aby tato databáze sloužila všem a přinesla vzájemnou pomoc a spolupráci, aby mohli být podnikatelky a podnikatelé ve spojení pro případ, kdyby potřebovali pomoc, podporu či inspiraci. Kdy jindy, než teď je na to ten pravý čas.

Jaký je zájem ze strany žen-podnikatelek o účast v letošním ročníku?

Zájem o účast ve 13. ročníku je srovnatelná s předešlým ročníkem. To mne velmi potěšilo, předpokládala jsem totiž, a bylo by to do jisté míry pochopitelné, že dojde k poklesu. V době, kdy jsme letošní ročník vyhlásili, byla nálada mezi podnikateli všelijaká. Bylo nám jasné, že firmy možná nemají takovou chuť „bojovat“ o vítězství v době, kdy hledají nové cesty, nové příležitosti a sledují nastalé změny. Stačilo totiž jen pár týdnů, aby bylo mnohaleté úsilí vážně narušeno a zdá se, že toto období určité nejistoty bude delší, než bychom si všichni přáli. Osobně však velmi silně vnímám, že právě v této době je obzvlášť důležité, aby podnikatelé a podnikatelky mohli využít bezpečný prostor, ve kterém si mohou navzájem pomoci, podpořit se a také sdílet své zkušenosti. Místo, kde mohou bez obav diskutovat.

Co zapojení se do projektu podnikatelkám přináší?

Připojením se k projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK, se firmy přidají i k platformě tuzemských firem, které jsou důvěryhodnými klienty i dodavateli. Členy Podnikatelské platformy Helas, kterou Agentura Helas vytváří již od roku 1997, jsou čeští podnikatelé, podnikatelky, manažeři a majitelé firem. Jsou to osobnosti – zajímavé, nezávislé, inovativní, spolehlivé a především: nevzdávají se. Spolu tak máme vzácnou možnost vytvořit si vlastní společné mikroklima, kde se dobré české firmy vzájemně podrží. Propojí se, najdou nové zdroje, nové kontakty, nové příležitosti, inspiraci a úlevu v pocitu, že nejsou samy.

 Projekt OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK stejně jako další projekty v rámci Podnikatelské Platformy Helas podporuje myšlenku „BUDUJEME HRDÉ ČESKO“. Jak se vám ji daří dále rozvíjet?

Myšlenku „BUDUJEME HRDÉ ČESKO“ se nám dařilo šířit díky online talk show a webinářům i v době, kdy čelila novým výzvám. Letos jsme přišli i s několika novinkami. V září jsme vysadili na zámku Loučeň lípu obecnou, jako symbol české státnosti a hrdosti. Stala se tak základem budoucí lipové aleje zasazené v duchu této myšlenky. Aby ji všichni, kterým se tato myšlenka líbí, ji mohli veřejně podpořit, dali jsme ve spolupráci s kreativním ateliérem Klimsz v čele s Barborou Klimsz a zlatnictvím BERGL DIAMONDS vzniknout unikátní kolekci luxusních šperků ve tvaru HRDÉHO LVA. Ti, co si šperky zakoupí, získají nejen krásný a originální šperk pro své blízké či obchodní partnery, ale zároveň podpoří i rozvoj aktivit BUDUJEME HRDÉ ČESKO v rámci Podnikatelské platformy Helas.

 

www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

www.hnec.cz

https://www.hnec.cz/nakupy-online

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.