Byznys & Reality

PARVI Cibulka: Bydlení s nezaměnitelným geniem loci

PARVI Cibulka: Bydlení s nezaměnitelným geniem loci
11.10.2021

V pražských Košířích vzniká revitalizací bývalé továrny Meopta rezidenční projekt PARVI Cibulka. Celkem zde vyroste 150 bytů loftového typu v několika variantách – s vysokými stropy, vestavěnými patry, galeriemi, skyboxy či střešními terasami. Aktuálně developer YIT dokončuje fasády budovy. Finální kolaudace jednotek je plánována na léto 2022 a noví obyvatelé se budou moct stěhovat koncem téhož roku.

PARVI Cibulka zahrne 150 moderních, nízkoenergetických a komfortních bytů, jež budou respektovat unikátní architekturu budovy s řadou zachovaných původních prvků. „Díky velké míře variability bytových řešení s obytnou plochou od 44 m2 do 250 m2 si vybere každý podle svých potřeb. Zároveň jsme pro zájemce vybudovali vzorový byt,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

Bydlení s industriální duší

O návrh projektu se postaral renomovaný architekt Jakub Cigler, který zachoval industriální charakter stavby a sladil jej s moderními finskými prvky „Celý komplex PARVI Cibulka tvoří v podstatě sedm bytových domů v řadě. Díky centrálnímu vstupu se službami v pasáži však přitom působí jako rezidenční palác,“ dodává Cigler. Budova o šesti nadzemních podlažích zahrnuje totiž i devět komerčních ploch, v nichž vznikne například kavárna či pekárna – ke koupi nyní zbývá již poslední.

Spojení s přírodou i městem

K nebývalému zájmu o PARVI Cibulka přispívá také atraktivní lokalita Prahy 5. Ta disponuje dobrou občanskou vybaveností a výborným dopravním spojením – cesta do centra metropole i na letiště zabere jen pár minut. Projekt je zároveň doslova obklopen přírodou, pouhých pár kroků od něj začíná přírodní park Košíře-Motol. V něm se nachází plno romantických zákoutí i tras na dlouhé procházky.

Více se dozvíte na Yit.cz.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.