Architektura & Design

Pohyb je život – interiér rehabilitačního centra jako životní realizace mladých designérek

Pohyb je život – interiér rehabilitačního centra jako životní realizace mladých designérek
25.2.2021

Pohyb se stal hlavní inspirací dámského autorského dua – architektky Lucie Náhlovské a interiérové designérky Kateřiny Kersey při práci na interiéru Centra Rehabilitace a Integrované Medicíny Crimed v Poděbradech. Jde totiž o místo, kde lékaři lidem po zranění vrací možnost pohybu.

Hned při vstupu vás interiér nabije pozitivní energií, a to hlavně díky kontrastu výrazných přesto jemně se doplňujících pastelových barev. Při bližším pohledu ale celkový dojem poukazuje nejen na nekonvenční přístup architektky a designérky, ale také na dokonalé řemeslné zpracování a smysl pro detail.

Crimed se zaměřuje na léčbu pohybového aparátu, založili ho lidé se zkušenostmi ze slavné pražské kliniky Pavla Koláře. Pracují zde špičkoví lékaři z České republiky i Německa. Jejich přístup je holistický, kombinuje prvky západní i východní medicíny. „Pro nás bylo podstatné, že cílem investora nebylo jen vytvořit důstojné a reprezentativní prostředí pro klienty, ale také funkční harmonický prostor pro zaměstnance. Nové rehabilitační centrum prostě nemělo působit jako klasické zdravotnické zařízení,“ vysvětlila designérka Kateřina Kersey.

Autorské duo: designérka Kateřina Kersey a architektka Lucie Náhlovská

V interiéru je na 650 m2 použito velké množství dveří a jejich začlenění do interiéru bylo velmi náročné. „Nám šlo o to, aby se především v té centrální části recepce dveře v podstatě ztratily. Proto jsme zvolily skryté zárubně a dveře Latente od SAPELI Unlimited, které mají kartonový povrch, a ten je možné na místě upravit barvou, kterou jsou natřeny i stěny. Jedině tak je totiž možné dosáhnout dokonalého sladění barvy stěny a dveří,“ poznamenala architektka Lucie Náhlovská. Autorky si SAPELI Unlimited vybraly proto, že je firma oslovila komplexním přístupem a flexibilitou.

Výsledkem jejich práce je centrum, které si oblíbili špičkoví sportovci i běžní pacienti. Kateřina sama chodí do centra cvičit, a tak se s reakcemi veřejnosti setkává. Těší ji, že odezva je vždy pozitivní. Autorky nyní s projektem soutěží o titul Interiér roku. Více o realizace najdete zde.

V realizaci je kladen důraz na každý detail

Neviditelné dveře Latente ve skrytých zárubních, které mají barvu stěn představují aktuální trend

Realizace zaujme hlavně kombinací výrazných, a přitom jemně se doplňujících barev

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.