Architektura & Design

Premium Brno: BMW představilo kupé a TAG Heuer se spojil s Porsche

Premium Brno:  BMW představilo kupé a TAG Heuer se spojil s Porsche
26.11.2021

Co se děje v Brně? BMW představilo rebelujícího individualistu M440i xDrive Coupé a TAG Heuer se spojil s Porsche.

Uhrančivý chronograf

Fascinace motosportem provází značku TAG Heuer od nepaměti. Nebylo proto překvapením, když manufaktura letos ohlásila kooperaci s automobilkou Porsche, s níž plánuje propojit i aktivity nejenom na poli závodů, ale také sponzoring různých soutěží, ať už jde o tenis či golf. Vůní oktanů a dynamikou sportovních vozů byly ovlivněny i charakteristické detaily maskulinních hodinek Carrera Tourbillon z titanu. Z tohoto ultralehkého materiálu vznikl také designově integrovaný náramek, který si současné trendy žádají. 250 kusy omezená edice jinak zaujme tmavě modrým číselníkem, jejž obepíná luneta s keramickým kroužkem a vyznačenou tachymetrickou stupnicí. Highlitem hodinek je samozřejmě průhled na tourbillon vlastní konstrukce, který žádá o pozornost na pozici 6.

Ostrý břit

BMW M440i xDrive Coupé představil rebelujícího individualistu nekompromisně zaměřeného na výkon, což dává jasně najevo samotným vzhledem karoserie i technikou ukrytou pod ní. BMW M440i xDrive Coupé patří mezi vrcholy řady 4 Coupé. Přídi vévodí maska chladiče ve tvaru ledvinek s odkazem na legendární modely BMW 328 a 3.0 CSL. Samotná silueta dvoudveřového kupé je pak sugestivní předzvěstí jízdních vlastností vozu. Na řidiče orientovaný interiér nabízí prémiovou atmosféru, kterou umocňují nejmodernější prvky výbavy. BMW M440i xDrive Coupé se zážehovým šestiválcem o výkonu 275 kW (374 k) vyvolává emoce samozřejmě i prostřednictvím svých dynamických schopností, akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne za pouhé 4,5 sekundy. 

Design In You

Mladá designérská dvojice Eduard Herrmann a Matěj Coufal se ve své výstavě DIY – Design In You prezentované od konce května v Jurkovičově vile, která je součástí brněnské Moravské galerie, vymezili proti zažitému názoru, že práce designéra je synonymem pro novou estetiku a nutně i vyšší cenu. Oba umělci se naopak snažili ukázat, že důležitější je zodpovědnost vůči budoucím uživatelům, výrobcům nebo přírodě.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.