Strategie

Premium Design Group. Nová skupina silných investorů na trhu s prémiovým bytovým designem.

Premium Design Group. Nová skupina silných investorů na trhu s prémiovým bytovým designem.
Estate.cz Estate.cz, 8.9.2017

Premium Design Group je od září 2017 novou skupinou na poli bytového designu pro náročnou klientelu, která má za cíl dosáhnout v tomto segmentu pozice lídra na českém a slovenském trhu v horizontu tří až pěti let. Za projektem stojí významní čeští investoři Jaroslav Havel, Jan Fidler, Petr Němec a Jakub Křížek.

Premium Design Group navazuje na stávající investici Jaroslava Havla do prodeje luxusních kontinentálních postelí, využívá zkušeností developerské skupiny SEBRE vlastněné Janem Fidlerem a Petrem Němcem a směřuje k vytvoření silného portfolia společností v oblasti výroby a prodeje prémiového vybavení domů a bytů. Při získávání investičních příležitostí a dalším rozvoji bude těžit z významného vztahového zázemí svých akcionářů, jejich know-how a synergií v rámci skupiny. Kromě České republiky a Slovenska bude působit i v dalších zemích CEE regionu a má ambice prosadit se s jednou až dvěma společnostmi v globálním měřítku.   

Pozice generálního ředitele Premium Design Group se ujal Jakub Křížek, který má více než 17 let zkušeností v oblasti investic a projektového řízení v ČR i zahraničí, z čehož se posledních 12 let věnuje podnikovým financím a transakčnímu poradenství coby partner ve společnosti Venture Investors Corporate Finance. Ve skupině bude zodpovědný za vyhledávání a vyhodnocování akvizičních příležitostí, dojednávání podmínek realizovaných investic a její financování. U portfoliových společností bude v jeho kompetenci výkon vlastnických práv, zajištění obchodních a provozních synergií a využívání sdílených služeb dostupných uvnitř skupiny.

„Zastřešovat uskupení špičkových výrobců a dodavatelů vybavení domů pro tu nejnáročnější klientelu je pro mě nová výzva, na kterou se nesmírně těším. Už nyní jsme v diskuzích s řadou atraktivních, ať už tradičních či nově vznikajících, českých a slovenských společností vyrábějících zajímavé a kvalitní designové produkty. Věřím, že díky obchodním vazbám a mezinárodním developerským aktivitám našich akcionářů dokážeme podpořit naše portfoliové společnosti odpovídajícím způsobem nejen finančně, ale zejména také obchodně a otevřít jim dveře i na trhy za hranicemi česko-slovenského regionu. Rovněž plánujeme rozvíjet úzkou spolupráci s domácími úspěšnými designéry,“ uvedl ke svému novému působení Jakub Křížek, CEO skupiny Premium Design Group.

Prostřednictvím Premium Design Group má být ucelen česko-slovenský trh s prémiovým interiérovým i exteriérovým vybavením, který je momentálně stále značně fragmentovaný. Pro řadu domácích společností jsou okolní zahraniční trhy nedostupné, což se má díky jejich partnerství s Premium Design Group změnit. Na portfoliové společnosti skupiny bude kladen nárok, aby splňovaly některá z kritérií nejvyšší kvality, vytříbeného designu, inovativního přístupu, průmyslové tradice a silné značky. Svým zákazníkům musí garantovat použití výhradně kvalitních materiálů, precizní řemeslné zpracování, bezproblémové dodání a prvotřídní zákaznický servis, a to vše s možností individuálního řešení na míru.

Premium Design Group je součástí Czechoslovak Premium Brands - silného podnikatelského uskupení privátních investorů zastoupených Jaroslavem Havlem. Cílem společnosti je jednak do konce roku 2019 dosáhnout tržeb cca 2 mld. Kč, a současně stát se lídrem na lokálním trhu

výrobků a služeb pro prémiovou klientelu. Skupina investuje zejména do oblasti módy, interiérového designu, médií, sportu, zdravého životního stylu a zdravotnictví. Disponuje unikátní, ověřenou a neustále aktualizovanou databází kontaktů na nejvýznamnější české a slovenské firmy i jednotlivce patřící do bonitní společnosti horních deseti tisíc. Premium Design Group dále využívá kontaktů, zkušeností a špičkových služeb profesionálů významné developerské skupiny SEBRE, která mimo jiné spolupracuje s výjimečnými architekty a designery a poskytuje znalost zahraničních trhů, a stavební společnosti HINTON.


 

Estate.cz

Estate.cz

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.