Byznys & Reality

Regionální novinky: Kde jsou nejlevnější byty a rostoucí zájem o chalupy

Regionální novinky: Kde jsou nejlevnější byty a rostoucí zájem o chalupy
14.6.2020

Zájem o české chalupy stoupá, kde vznikají nové a jaká je současné situace na trhu s byty?

U Lipna rostou moderní chalupy

V jihočeské obci Lipno nad Vltavou, jen kousek od německých hranic, začala výstavba prémiových dvojdomů U Hájenky. Projekt zasazený do malebné okolní přírody tvoří patnáct dvojdomů o dispozici 4 + kk a ploše 130 metrů čtverečních. Díky použitým konstrukčním technologiím jsou všechny domy šetrné k životnímu prostředí, každá jednotka má navíc vlastní rozlehlou zahradu a parkování pro dvě auta. Pro zájemce je připraven vzorový dům.

Starší byty zdražily, nejlevnější je Ústí

Prodejní ceny starších bytů v Česku na konci prvního čtvrtletí podle statistik meziročně vzrostly v průměru o patnáct procent na 65,6 tisíce korun za metr čtvereční. Nejdražší byla Praha s 94 tisíci korunami, nejlevnější pak Ústecký kraj s osmnácti tisíci. Nájemné stouplo v průměru o dvě a půl procenta na 250 korun za metr čtvereční měsíčně. V Praze činilo 293 korun, nejlevnější byl opět Ústecký kraj se 143 korunami.

Koronavirus vyšponoval zájem o chalupy

Zájem o chaty a chalupy po celém Česku za posledních šest týdnů kvůli opatřením proti šíření koronaviru stoupl meziročně o 13 procent. Naopak u rodinných domů klesl o 18 procent. Ve třetím dubnovém týdnu byl zájem o rekreační nemovitosti meziročně dokonce více než dvojnásobný. Chalupy se staly horkým zbožím mimo jiné kvůli zákazu cestování po Evropě. Češi se tak nákupem tuzemských rekreačních nemovitostí připravují na domácí letní dovolenou.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.