Strategie

Regionální novinky: Vývoj v Plzni, Brně i v Ostravě

Regionální novinky: Vývoj v Plzni, Brně i v Ostravě
8.9.2020

Co nového se událo v regionech?

Ostrava hledá partnera pro Nové Lauby 

Severomoravská metropole opět zkouší najít investora pro bytový projekt Nové Lauby v centru Ostravy. Komplex pěti domů má nabídnout celkem 85 bytů, 700 metrů čtverečních komerčních ploch a 174 parkovacích míst v podzemních garážích. Město se už jednou developerům pokusilo připravený projekt nabídnout, žádný zájemce se ale nenašel. Podle primátora Tomáše Macury (ANO) byl důvodem zřejmě fakt, že nikdo z developerů nechtěl stavět jen nájemní bydlení, což město požadovalo.

Koronavirus nezastavil zdražování v Brně

Byty v novostavbách v Brně v letošním druhém čtvrtletí dál zdražovaly. Průměrná cena za čtvereční metr se meziročně zvýšila o sedm procent a dosáhla tak 86 800 korun. Po pandemii se zatím projevil jen mírný pokles prodejů bytů, a to zejména v květnu a v červnu. Podle Alexeje Veselého, výkonného ředitele developerské společnosti Trikaya, tomu pomáhají zejména velmi levné a dostupné hypotéky. Developeři v Brně aktuálně nabízí 487 volných bytů, loni jich bylo o čtvrtinu více. Dalších novostaveb přibývá jen minimálně.

Bidli staví u Plzně 

Téměř 120 nízkoenergetických rodinných domů postaví společnost Bidli v obci Myslinka v Plzeňském kraji. Celý projekt je koncipovaný jako nová čtvrť o rozloze sedm hektarů. Zahrnuje pět etap, které nabídnou řadové domy i solitéry. V první fázi už roste 20 řadových rodinných domů s hotovou hrubou stavbou, kolaudovány budou postupně od září 2020. Prodej druhé etapy s 20 domy spustí Bidli v roce 2021.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.