Rezidenční komplex Nová Nuselská

Rezidenční komplex Nová Nuselská
9.7.2019

Bývalá Nuselská mlékárna z konce devatenáctého století prochází omlazující proměnou. Areál se probouzí k životu díky moderní architektuře, která jde ruku v ruce s pohodlím a vysokou kvalitou bydlení. Současné pojetí projektu, jehož developerem je společnost Trigema, citlivě navazuje na historickou zástavbu a tvoří její svěží oponenturu, a to i díky zelenému vnitrobloku.

Rezidenční komplex Nová Nuselská se nachází v atraktivní lokalitě vymezené ulicemi Nuselská a V Horkách. Po dokončení, k němuž by mělodojít již na sklonku roku 2020, zde vyrostou objekty s pěti až sedmi podlažími čítající 146 jednotek chytrého bydlení. Byty budou mít dispozice od 1 + kk do 4 + kk, místo tu tak najdou i rodiny s dětmi. V mnohých jednotkách jsou plánovány dvě koupelny a i byty s menší výměrou budou opatřeny komorou. Samozřejmostí jsou velkorysá zákoutí a zádveří vhodná pro instalaci vestavěných skříní. K téměř všem bytům připadne balkon nebo terasa.

Technologie pro lepší život

Byty kromě optimálního dispozičního rozvržení skýtají i žádané interiérové standardy. Velký důraz je kladen na celkovou koncepci interiéru, barevné ladění a detaily provedení. Proto jsou v bytech používány bezfalcové dveře s výškou 2100 milimetrů s vysoce odolným CPL povrchem. Z podlahových krytin jsou nabízeny tradiční dřevěné materiály nebo dnes velmi oblíbený vinyl v mnoha barevných dekorech. K jednotkám náleží i další prvky, jako jsou rozlehlé sklepy s nadstandardní velikostí kójí. Areál bude opatřen studnou a dešťovou retenční nádrží pro automatické zavlažování zeleného vnitrobloku. Samozřejmostí je stání pro motorky, úschovna kol, systém HWAT pro udržování teplé vody v potrubí nebo dobíjecí stanice pro elektromobily. Použití nejnovějších a smart technologií je nakonec charakteristickým rukopisem projektů od Trigemy. Všechny aplikované systémy jsou navrženy a integrovány do bytů způsobem, aby spořily čas a finanční náklady budoucím majitelům. Šetří ovšem také životní prostředí a zdraví obyvatel. Mezi takové současné vymoženosti patří kupříkladu rekuperace vzduchu nebo inteligentní ovládání dílčích prvků bytů, jejichž obsluha a údržba je díky tomu velmi jednoduchá. Ekologické pojetí výstavby doplňuje také použití moderních materiálů a pracovních postupů, které obyvatelům domu zajistí dlouhodobou životnost jejich nového bydlení.

V centru přírody

Rezidenti bezpochyby ocení rozlehlou soukromou zahradu, jež se bude rozprostírat na ploše okolo čtyř tisíc metrů čtverečních. Při dokončení bude osazena kvalitní zelení a odpočinkovým mobiliářem. Jedinečnost vnitrobloku podtrhne komín z původního, industriálního objektu, který se bude tyčit v jihovýchodním cípu zahrady. Odpočinek na čerstvém vzduchu už tak nebude otázkou vyhledávání veřejných parků. Komu by však nestačila vlastní zahrada, nalezne v blízkém sousedství další zelené plochy: park Jezerka, Havlíčkovy sady s věhlasnou Grébovkou, Folimanku či Vyšehrad. Nová Nuselská přitom leží hned naproti ulici Na Jezerce, projekt je tak výhodný i z hlediska kvalitní dopravní dostupnosti. Do patnácti minut je možné se odtud rychle a pohodlně dostat na stanice Pankrác, Karlovo náměstí a Náměstí Míru, čímž jsou pokryty všechny tři linky metra. Tramvají je to do centra Prahy pouhých dvacet minut a hlavní nádraží je ze stanice Vršovice vlakem vzdáleno dokonce jen pět minut. V blízké budoucnosti se Nuslí navíc dotkne budování čtvrté linky metra. Plánovaná stanice na náměstí Bratří Synků se má nacházet jen pět set metrů od areálu.

Rovnováha historie a současnosti

Nusle jsou dnes již neodmyslitelnou součástí hlavního města a nabízejí mnoho obchodů, služeb, ale především také atmosféru starších pražských čtvrtí. Ty sice v poslední době procházejí moderní proměnou, ale Nusle si stále drží své kouzlo minulosti. Ve velmi blízké vzdálenosti si tak na sebe postupně zvykají tradiční destinace, jako jsou Pivovar u Bansethů nebo pivnice Zlý časy, a trendy bistra a kavárny. Po Karlínu, Holešovicích nebo sousedních Vršovicích se tedy i v Nuslích začíná setkávat secesní architektura s tepající současností. Projekt Nová Nuselská se bude skládat ze tří sekcí, kdy každá výškou a architektonickým pojetím naváže na okolní budovy. Ta je tvořena převážně činžovními domy o čtyřech až šesti podlažích, jež mají převážně klasicky členěné fasády a sedlové střechy. Původní výrobněadministrativní areál mlékárny tedy do daného bloku nezapadal ani funkčně, ani architektonicky, zároveň vykazoval absenci jakékoli zeleně a byl zodpovědný za značný podíl místní nákladní dopravy. Celý vnitroblok byl původně tvořen zpevněnou plochou s asfaltovým povrchem. Rezidenční komplex se proto snaží eliminovat všechny tyto negativní aspekty původního objektu a ukázat Nusle z dosud neznámého pohledu.


HAVEL & PARTNERS s.r.o.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.