Strategie

Rezidenční novinky: Jaký vliv má krize na ceny bytů v Praze a další

Rezidenční novinky: Jaký vliv má krize na ceny bytů v Praze a další
12.6.2020

Co nového se událo na poli rezidenčních nemovitostí?

Tide Reality spouští prodej bytů Na Návsi

Už na konci května bude na trh uvedeno 32 jednotek z projektu Na Návsi, který vyroste v Dolních Měcholupech v desátém pražském obvodě. Komorní rezidenční komplex od architekta Jana Línka se bude skládat ze dvou bytových domů. Architektonický návrh, v němž převládají byty v neobvyklých dispozicích 5 + kk a 6 + kk, respektuje stávající historický charakter zástavby, výškovou hladinu i strukturu veřejného prostranství, na kterou přímo navazuje. Cílem investora je nabídnout rodinné bydlení v klidném prostředí s dostatkem zeleně.

Central Group zahájil stavbu Libeňského parku

S ohledem na silnou poptávku po bytech zahájil developer Central Group v polovině dubna výstavbu nového projektu Rezidence Libeňský park v Praze 8. Podle majitele firmy Dušana Kunovského Central Group původně zvažoval nové projekty pozdržet, vysoká poptávka i během pandemie ale vedla ke změně plánů. Ve dvou energeticky úsporných domech třídy B vznikne celkem 95 jednotek s dispozicemi 1 + kk až 4 + kk.

Nové byty v Praze zdražují

O sto prodaných bytů více než před rokem. A také mírně vyšší ceny. Na statistikách pražských developerů za první čtvrtletí letošního roku se epidemie koronaviru neprojevila. Metr čtvereční nového bytu vyšel v průměru na téměř 106,5 tisíce korun, což je o tisícovku více než v posledním kvartálu roku 2019. Pro zájemce o nové bydlení nicméně přichází doba, kdy nebudou muset s nákupem spěchat – ceny podle developerů kvůli epidemii v nejbližších měsících neporostou.

Město založí vlastního developera

Pražský magistrát zřídí k 1. červnu 2020 novou městskou příspěvkovou organizaci Pražská developerská společnost. Organizace se bude zabývat využitím městských pozemků, jejich rozvojem a výstavbou bytových domů. V čele bude ředitel jmenovaný městskou radou a součástí bude také tříčlenný investiční expertní výbor, který bude poradním výborem ředitele. Organizace se bude zabývat takzvaným land-developmentem, kdy bude připravovat městské pozemky a území pro výstavbu bytových domů, a to až do fáze územního řízení.

Skanska buduje zelené bydlení pro mladé rodiny

Udržitelný život v Praze za dostupné ceny – to je motto projektu Albatros Kbely, který v Praze 19 realizuje developer Skanska. Výstavba je rozdělena do několika etap, přičemž první fáze se 127 byty o dispozicích 1 + kk až 4 + kk bude dokončena za dva roky. Projekt je navržen tak, aby splňoval požadavky mezinárodní environmentální certifikace BREEAM, a má průkaz energetické náročnosti PEN B, tedy velmi úsporný. Součástí areálu bude veřejný prostor s důrazem na vodu a zeleň, dětské hřiště a mateřská škola.

Finep zahájil prodej dalších bytů Holešovicích

V Praze 7 vzniká nový projekt Rezidence Pergamenka, který právě vešel do druhé fáze. Tato etapa nabízí celkem 131 nových moderních městských bytů o dispozicích 1 + kk až po rodinné byty 4 + kk. Některé jednotky mají k dispozici střešní terasy s výhledem na centrální část Holešovic. Součástí Rezidence Pergamenka je také revitalizace historické tovární budovy prodejny Ferona i realizace malého náměstíčka a volně přístupných travnatých ploch se vzrostlou městskou zelení ve vnitrobloku.

JRD nakupovala v Troji

Společnost JRD pokračuje v akvizicích pozemků pro bytovou výstavbu. Aktuálně koupila parcely v Praze 7-Troji nedaleko bývalé usedlosti Hrachovka. Podle plánů firmy tady bude stát viladům s 26 luxusními byty. Ten naváže na podobné exkluzivní projekty, které již společnost v minulosti dokončila, tedy Vilu Augustus, dům U Pernikářky 7 (na ilustračním snímku) nebo Rezidenci Červený dvůr. Energeticky úsporný projekt developer hodlá realizovat spolu s novým investorem, finanční skupinou RSJ. Kolaudaci pak plánuje na rok 2024.

 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.