Byznys & Reality

S investicemi do nemovitostí nešlápnete vedle, zlatý důl leží v regionech

S investicemi do nemovitostí nešlápnete vedle, zlatý důl leží v regionech
14.10.2021

Stabilita sektoru spojená s progresivními vyhlídkami nadále láká k investicím do nemovitostí. S růstem investic se mění i celý realitní trh. Prémiové rezidenční projekty totiž už nevznikají jen v Praze, ale také v regionech. Právě ty by mohly být v příštích letech pomyslným zlatým dolem.

Realitní trh zažívá v Česku nebývalé změny. Jen za minulý rok vzrostly ceny bydlení v některých lokalitách až o třetinu. Podle prognóz je navíc možné očekávat, že růst bude pokračovat, byť možná v mírně pomalejším tempu. Jedním z důvodů je bezesporu i stabilita, kterou trh s nemovitostmi v tváří tvář pandemii koronaviru ukázal a která jiným odvětvím způsobila obrovské problémy.

Vyplatí se holiday resorty i investiční fondy

Na tento vývoj reagují i investoři, kteří v situaci rostoucí inflace hledají, kam uložit své úspory. V oblibě jsou rezidenční byty ve městech nebo holiday resorty na českých horách. Pro investory konzervativnějšího charakteru se pak vyplatí zvážit realitní fondy. „Fondy mají velkou výhodu v tom, že představují nižší míru rizika pro vaše podnikání, přesto si udržují vysokou výnosnost, např. náš Investiční fond Domoplan garantuje minimální výnos prioritních investičních akcií ve výši 6 % p.a.,“ říká Tomáš Vavřík, majitel developerské společnosti DOMOPLAN.

Poklad je zakopaný mimo Prahu

Velký boom zažívají především regionální realitní trhy. Lidé totiž mění svůj pohled na koncept bydlení a kladou důraz na zdravý životní styl, komunitní život, rodinu a peníze tak už často nejsou jediným kritériem. Táhnou především prémiové rezidenční projekty. „Po prémiových projektech je obrovská poptávka. Lidé jsou schopni čím dál více ocenit kvalitní projekty, protože ví, že se jim to do budoucna vyplatí,“ potvrzuje Tomáš Vavřík.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.