Strategie

SALABA zlatnické studio: Na online prodej jsme byli připraveni

SALABA zlatnické studio: Na online prodej jsme byli připraveni
25.3.2020

Nouzový stav, který zapříčinil uzavření obchodů, zasáhl nejvíce malé a střední firmy. Výjimkou není ani rodinné zlatnictví SALABA z Ústí nad Orlicí. Jak se majitelka a designérka Jana Salabová potýká s nastalými omezeními? „Před pár lety mi v jedné agentuře řekli, že šperky na zakázku se na internetu nikdy prodávat nebudou. Naštěstí neměli pravdu,“ říká.

Jak výrazně zasáhla krize spojená s koronavirem váš byznys? 

Koronavirus náš byznys zcela ochromil. Kamennou prodejnu jsme museli uzavřít z hodiny na hodinu a v online prostředí se potýkáme s tím, že priority lidí se nyní točí kolem toho nejdůležitějšího: zvládnutí pandemie, potýkání se s nedostatkem ochranných pomůcek a nastalou situací obecně. 

Jakým způsobem se snažíte minimalizovat ekonomické škody?

Snažíme se do budoucna myslet pozitivně. Od zimy připravujeme nový projekt a díky této situaci máme více času se připravit. Veškeré aktivity jsme nyní přesunuli do online prostředí. Díky unikátnímu 3D zlatnickému softwaru můžeme zákazníkům i na dálku nabídnout šperky přesně podle jejich přání, nebo jim dokonce umožnit stát se designérem vlastního šperku. Mám mnoho spokojených zákazníků, které jsem nikdy neviděla.

Má rodinné zlatnictví možnost, jak se bránit úplnému propadu?

V době, kdy jsou obchody z nařízení vlády zavřené, nezbývá firmám nic jiného, než nabízet a prodávat online. A na to jsme naštěstí připraveni. Až opadne z lidí největší strach, úzkost i obavy, budou se chtít vrátit ke svému běžnému životu. A kde je život, tam se uzavírají sňatky a rodí děti. Na všechny tyto životní události budeme připraveni s naší nabídkou zásnubních a snubních prstenů či rodinných šperků přizpůsobitelných na míru každé lásce a životní situaci. Na dálku to dnes již běžně děláme. Před pár lety mi v jedné agentuře řekli: „Promiňte, ale šperky na zakázku se na internetu nikdy prodávat nebudou.“ Naštěstí neměli pravdu.

Co pozitivního si ze současné krize výhledově odnášíte? 

Domnívám se, že optimismus je cesta ze současné situace.  Pro spoustu lidí je to například i dostatek času. Kromě odpočinku – teď nemám na mysli chudáky zdravotníky – můžeme dělat aktivity, na které v normální době není prostor. Číst beletrii, časopisy, dál se vzdělávat, být kreativní, promýšlet a plánovat budoucnost. Najednou máme čas si naslouchat, zavolat lidem, o kterých jsme dlouho neslyšeli, a hlavně být s rodinou. Trávit spolu, byť nedobrovolně, čas. Kdy se nám toto poštěstí? A právě uvědomění si hodnoty rodiny, partnerských vztahů a bezpečí, které nám tyto svazky poskytují, považuji za největší přínos současné krize. Nechci moralizovat o nebezpečích globálního světa, která nám krize koronaviru předvedla v plné parádě. Doufám, že se lidé vzpamatují, uzdraví, znovu nadechnou. A hlavně bych si přála, aby se poučili.

www.zlatnictvisalaba.cz

www.facebook.com/salabazlatnickestudio

www.instagram.com/salabazlatnickestudio

 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.