Studio

Setkejte se v Barrandez-vous: Nový rezidenční projekt s parkem či kavárnou nejen pro osudová setkání

Setkejte se v Barrandez-vous: Nový rezidenční projekt s parkem či kavárnou nejen pro osudová setkání
9.7.2020

Název spojující jméno lokality a francouzského označení pro romantické schůzky vhodně reprezentuje celý koncept. Klade důraz nejenom na praktičnost a pohodlí, ale přikládá významnou důležitost i prožitku rezidentů při každém kroku či pohledu z okna.

„Naším cílem bylo vytvořit projekt, který bude na dosah centra Prahy a zároveň poskytne obyvatelům dostatek klidu, zeleně a možností relaxace v novém parku. Pojmenovali jsme jej Barrandez-vous – slovní hříčka odkazuje nejen na samotnou lokalitu, ale i na nově vznikající místo pro sousedská setkávání,“ popisuje Petr Teplý, spoluzakladatel skupiny Topestates, která je developerem projektu.

Projekt je situován na dosah centra Prahy na východním okraji Barrandova mezi ulicemi Kurandové, Kabátové a Borského. Na historickou vilovou zástavbu v těchto místech navázala výstavba moderní s veškerou potřebnou občanskou vybaveností, městskou hromadnou dopravou a s přímým kontaktem se sousedním Prokopským údolím. 

Rozlehlý park plný zeleně nabídne místo pro odpočinek, ale i pro sportovní aktivity. Venkovní posezení je určeno pro setkávání rodin s dětmi. Součástí parku bude ale i běžecká trať a rezidenti budou mít v pěší vzdálenosti i nedaleký Chuchelský háj nebo přírodní rezervaci Prokopské údolí. 

Barrandez-vous se skládá ze dvou nízkopodlažních bytových domů. Každý byt má prostor pro svou soukromou venkovní relaxaci formou balkonů a teras. Byty v přízemí mají předzahrádky, byty v ustupujících podlažích mají i vyčleněnou část zelené střechy. V přízemí se budou nacházet prostory pro obchody a služby. Počítá se i s kavárnou.

Rezidenci Barrandez-vous s celkem 169 byty navrhlo architektonické studio Under-Construction, které je autorem celé řady rodinných domů a objektů k bydlení, ale například i části dostavby Letiště Václava Havla. Návrh parku a zeleně vychází od ateliéru Flera. 

 

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.