Statement

Sýpka Arnoštov: Kouzlo ruiny, která dostala druhou šanci

Sýpka Arnoštov: Kouzlo ruiny, která dostala druhou šanci
28.10.2020

Nový svět ve staré skořápce. Tak snadno by se dala charakterizovat Sýpka Arnoštov. Dům, který dostal druhou šanci a který může dělat radost i vám.

Tři století starý dům ztracený v lesích, polích, lukách a šumu jabloňového sadu. Takovou scénu skýtá Sýpka Arnoštov v Zadním Arnoštově, daleko od všedních starostí a přitom jen čtyřicet kilometrů od Litomyšle. Téměř čtyři sta metrů prostoru zasazeného do ticha budete mít kompletně pro sebe, když si ji zarezervujete a je pouze na vás, zda tady budete jen tak sami přemýšlet v houpací síti nebo zda se vám Arnoštov stane scénou pro naplnění romantických představ, dějištěm setkání starých přátel nebo věrnými kulisami pro rodinnou oslavu pospolitosti.

 Mladá duše, staré tělo 

Sýpka Arnoštov je jako mladá duše ve starém těle. Cihlové zdi s pamětí delší, než kapitoly Dekameronu tady objímají zcela současný design podtržený prostorovou velkorysostí. Dřevěný stůl v srdci pohostinné kuchyně, terasa s výhledem do nekonečna i soukromé světy čtyř ložnic jsou jako fragmenty ztraceného klidu. Architektonicky i designově mimořádně zdařilá realizace, za níž stojí studio ORA, znovu potvrzuje, že kouzlo českého venkova je věčné a nadčasové.

Další gastronomické tipy napříč celou Českou republikou najdete v knize Czech it Out, kterou můžete objednat zde, a na instagramovém profilu projektu @czech.itout.

 

Foto: Archiv

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.